poniedziałek, 23 października 2017

Newsroom

Popyt na obligacje Echo Investment sięgnął 247 mln zł

msd | 13 czerwca 2017
W wartej 100 mln zł ofercie publicznej, którą zakończono po dwóch dniach, konieczna była redukcja zapisów na poziomie 59,5 proc.

Na obligacje Echa zapisało się 862 inwestorów. Średnia wartość złożonego zapisy sięgnęła zatem 286,6 tys. zł i była mniej więcej dwukrotnie wyższa od zeszłorocznej średniej dla wszystkich przeprowadzonych w tym czasie emisji publicznych. Porównywalną lub wyższą przeciętną wartość złożonych zapisów w ostatnich kilkunastu miesiącach obserwować można było tylko w przypadku Kruka i Alior Banku. W obu przypadkach zainteresowanie papierami wyrażali także inwestorzy instytucjonalni, co pozwala przypuszczać, że podobnie mogło być i w przypadku Echa.

Warta 100 mln zł oferta dewelopera została uplasowana jeszcze pierwszego dnia, a zapisy zostały skrócone do dwóch dni. Echo proponowało inwestorom WIBOR 6M plus 2,9 pkt proc. marży za czteroletnie papiery, w przypadku których emitentowi nie przysługuje opcja wcześniejszej spłaty.

Wyniki emisji mogą zachęcić spółkę do zmiany warunków kolejnej oferty. Jej termin na razie nie jest znany. W każdym razie spółka zapowiada chęć wyjścia na rynek z następną emisją w miarę „zapotrzebowania na kapitał”. Obecny program daje deweloperowi prawo do uplasowania obligacji wartych jeszcze 200 mln zł.

W osobnym komunikacie Echo poinformowało o uplasowaniu nowych obligacji przez spółki z grupy, ale były to emisje dedykowane dla Griffin Premium RE na potrzeby rozliczenia sprzedaży jednego z projektów i współfinansowania innych.

Na Catalyst notwanych jest siedem serii obligacji Echo Investment, w tym dwie pochodzące z pierwszego programu publicznych emisji realizowanego trzy lata temu. W praktyce tylko te papiery Echa są płynne. Seria ECH0318 oferuje 3 proc. rentowności brutto do wykupu, a seria ECH0418 2,98 proc.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

 • Wrześniowa emisja Echa zadebiutowała na Catalyst

  17 października 2017
  Obrót wartymi 125 mln zł obligacjami dewelopera sięgnął 1,2 mln zł na wtorkowej sesji. Papierami handlowano po 99,95-100,34 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Analiza Echo Investment

  16 października 2017
  Grupa posiada odpowiednią płynność bieżącą, jednocześnie poprzez emisje obligacji pięcioletnich wydłuża terminy zapadalności zobowiązań. Generuje również zyski, które mogłyby pozwolić na spłatę w rozsądnym terminie posiadanych przez Echo zobowiązań finansowych.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy sprzedali o jedną czwartą więcej mieszkań

  09 października 2017
  W III kwartale notowani na Catalyst deweloperzy zakontraktowali 6,98 tys. lokali wobec 5,57 tys. przed rokiem. Wielu z nich chwali się kolejnymi rekordami sprzedażowymi.
  czytaj więcej
 • Obligacje Echa dla 464 inwestorów

  06 października 2017
  W trzeciej publicznej ofercie, zamykającej wart 300 mln zł program, średni zapis na obligacje dewelopera wyniósł 196,2 tys. zł i był o około 30 proc. niższy niż w dwóch wcześniejszych emisjach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje