sobota, 01 kwietnia 2023

Newsroom

Pozbud na dniach rusza z emisją obligacji

msd | 28 kwietnia 2021
Jeden z wierzycieli spółki – SGB Bank – wyraził niezbędną zgodę na emisję wartych do 18 mln zł z obligacji o okresie spłaty nie dłuższym niż cztery lata.

Producent okien i drzwi drewnianych ma ruszyć z procesem emisji obligacji po zaplanowanej na najbliższy piątek (30 kwietnia) publikacji sprawozdania finansowanego za 2020 r.

Pięć tygodni temu Pozbud informował, że chce pozyskać do 18 mln zł z emisji czteroletnich obligacji, które zostaną zabezpieczone hipoteką na nieruchomościach, którą na razie obciążają kredyty w PKO BP. Ale to właśnie na spłatę tych zobowiązań trafić mają wpływy z emisji obligacji.

Jak wcześniej informowano, emisja obligacji dojdzie do skutku, jeśli spółka pozyska z niej co najmniej 12 mln zł. Samo przeprowadzenie oferty Pozbud uzależniał natomiast od zgody innego z kredytodawców – SGB Banku.

Spółka zamierza ubiegać się o wprowadzenie nowych papierów do obrotu na Catalyst, gdzie jej poprzednie obligacje były notowane w latach 2015-2017. Pozbud spłacił je przed terminem, na co trafiły wpływy z kredytu inwestycyjnego w SGB Banku.

Więcej wiadomości o Compremum S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje