środa, 04 października 2023

Newsroom

PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

msd | 06 czerwca 2023
Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.

Termin wcześniejszego wykupu wszystkich obligacji PRF0723 ustalono na 19 czerwca. Jak wyniku z komunikatu Pragmy, obligatariusze otrzymają wówczas należy kapitał, odsetki oraz premię. Zasadność tej ostatniej stoi jednak pod znakiem zapytania – zgodnie z warunkami emisji, premia w wysokości 0,05 proc. należy się bowiem za każde pełne 30 dni, o które przyspieszono wykup.  

Przed tygodniem pisaliśmy, że PragmaGO zamknęła I kwartał z ponadprzeciętną płynnością. W kwietniu spółka pozyskała zaś 25 mln zł z publicznej oferty obligacji.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii długu Pragmy. Uplasowane w styczniu i kwietniu dwuletnie niezabezpieczone papiery PRF0125 oraz PRF0425 (6,0 i 5,5 pkt proc. marży) wyceniane są we wtorek odpowiednio na 101,3 i 100,3 proc. wartości nominalnej.

W połowie lipca faktoringowej spółce wygasa prospekt dla obecnego programu publicznych emisji. Niedawno przyjęła ona jednak nowy program, zwiększając jego wartość ponad trzykrotnie, do 500 mln zł (prospekt wymaga jeszcze zatwierdzenia przez KNF).

Więcej wiadomości o PragmaGO S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej