sobota, 31 października 2020

Newsroom

PragmaGO złożyła obligacyjny prospekt w KNF

msd | 24 września 2020
Dokument dotyczy wartego 100 mln zł programu publicznych emisji obligacji, który spółka ponownie uchwaliła przed kilkoma dniami.

Wniosek o zatwierdzenie prospektu trafił do nadzorcy 21 września, wynika z informacji podanych na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Tego samego dnia PragmaGO poinformowała o uchyleniu zeszłorocznej uchwały i podjęciu nowej w sprawie ustanowienia wartego 100 mln zł programu emisji obligacji. 

Wcześniej, przy okazji publikacji ostatniego sprawozdania, PragmaGO zapowiedziała zamiar refinansowania istniejących obligacji papierami pochodzącymi z emisji publicznych. 

Aktualnie na Catalyst znajduje się pięć z siedmiu serii papierów dłużnych faktoringowej spółki. Wygasające w grudniu obligacje PRF1220 kwotowane są na 99,3/99,8 proc. nominału (bid/ask). Najdłuższą serię PRF0723 wyceniano natomiast w ostatniej transakcji na 97,8 proc., co daje 5,23 proc. rentowności brutto.

W przeszłości PragmaGO miała już jedno podejście do publicznych emisji obligacji. Spółka miała bowiem zatwierdzony prospekt dla programu wartego 50 mln zł, lecz nie przeprowadziła w jego ramach ani jednej oferty, a w lipcu 2019 r. zdecydowała o wygaszeniu programu. 

Więcej wiadomości o PragmaGO S.A. (d. Pragma Faktoring)

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje