sobota, 31 października 2020

Newsroom

Prokuratura objęła oferowanie obligacji GetBacku osobnym postępowaniem

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 04 sierpnia 2020
Po ponad dwóch latach śledztwa w sprawie afery GetBacku Prokuratura Regionalna w Warszawie wyłączyła do osobnego postępowania część materiałów, które dotyczą oferowania obligacji.

Postanowienie prokuratura o wyłączenia materiałów dotyczących oferowania obligacji windykatora do odrębnego postępowania zostało wydane jeszcze w połowie maja, lecz Prokuratura Regionalna w Warszawie poinformowała o tej decyzji dopiero w ostatnich dniach.

Wyłączone materiały zgromadzono przeciwko 17 osobom, w tym: Konradowi K., Jarosławowi A., Tobiaszowi B., Dariuszowi M., Anecie S., Małgorzacie S. i Szczepanowi D.

W osobnym komunikacie PR w Warszawie zaapelowała także o zgłaszanie się kolejnych osób pokrzywdzonych działalnością GetBacku oraz podmiotów z nim współpracujących.

Śledztwo w sprawie afery GetBacku ruszyło w kwietniu 2018 r. Do tej pory prokuratura informowała o postawieniu zarzutów co najmniej 64 osobom, z czego jedna trzecia czasowo przebywała w areszcie.

Sześć miesięcy temu Robert Hernand, zastępca Prokuratora Generalnego, zapowiadał, że akty oskarżenia w sprawie GetBacku zostaną sformułowane „w tym roku”.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje