środa, 13 grudnia 2017

Newsroom

Property Lease Fund składa zażalenie na decyzję sądu

msd | 09 czerwca 2017
Na wszelki wypadek, gdyby zażalenie na postanowienie o odmowie zatwierdzenia układu nie zostało uwzględnione, spółka złożyła też wniosek o otwarcie postanowienia sanacyjnego. Prokuratura sprawdza, czy w PLF naruszono prawo.

Rozpatrzenie wniosku o sanacje ma być wstrzymane do czasu wydania decyzji w sprawie zażalenia.

Zarząd wyraża nadzieję, że zażalenie wywiedzione przez spółkę zostanie w całości uwzględnione przez Sąd Okręgowy, a w konsekwencji wynegocjowany i przyjęty przez wierzycieli układ zostanie zatwierdzony przez sąd, jako rozwiązanie najbardziej korzystne dla obligatariuszy – podano w komunikacie PLF.

Odmowę zatwierdzenia układu częściowego w przyspieszonym postępowaniu układowym wrocławski sąd motywował tym, że „warunki są rażąco krzywdzące dla wierzycieli, w tym w szczególności dla wierzycieli, którzy głosowali przeciwko układowi i zgłosili zastrzeżenia”. W wydanym uzasadnieniu wskazano między innymi, że układ ma „jedynie charakter pozorny” i według sądu „przede wszystkim zabezpiecza interes dłużnika, natomiast jedynie w minimalnym i czysto hipotetycznym zakresie chroni interes wierzycieli, którzy przez kilka lat finansowali działalność spółki i jej prezesa”.

Na zażaleniach wniesionych do układu działania obligatariuszy PLF bynajmniej się nie kończą. Wybrani inwestorzy zdecydowali się także na poinformowanie organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Property Lease Fund S.A.

 • Sąd oddalił zażalenie Property Lease Fund

  12 grudnia 2017
  Złożone pół toku temu zażalenie na marcowe postanowienie sądu o odmowie zatwierdzenia układu nie przyniosło oczekiwanych przez PLF skutków. Wrocławski sąd je oddalił.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Wyjątkowo mało kłopotów na Catalyst

  04 lipca 2017
  Przez 12 ostatnich miesięcy spółki z Catalyst nie wykupiły obligacji korporacyjnych wartych 63 mln zł, co stanowiło rekordowo niskie 0,9 proc. zapadającego w tym czasie zadłużenia. Gdy już się zdarzają, problemy z wykupem dotyczą najmniejszych emisji, plasowanych wśród inwestorów detalicznych.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Spada udział niewykupionych obligacji na Catalyst

  06 kwietnia 2017
  W okresie ostatnich 12 miesięcy udział niespłaconego zadłużenia z tytułu obligacji korporacyjnych notowanych na GPW spadł do 2,7 proc. To jeden z najlepszych wyników ostatnich lat, a w perspektywie kolejnych kwartałów widać szansę na dalszą poprawę.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje