piątek, 09 grudnia 2022

Newsroom

R.Power poszuka inwestora

msd | 06 lipca 2022
Deweloper farm fotowoltaicznych zamierza pozyskać nowy kapitał poprzez emisję akcji, które trafiłyby do potencjalnego inwestora finansowego.

Spółka nie zdradza wartości oczekiwanego dokapitalizowania. Jak przyznaje, docelowo nowy inwestor miałby stać się jej „istotnym mniejszościowym akcjonariuszem”.

„Środki pozyskane z nowej emisji akcji będą wykorzystane na przyspieszenie kolejnej fazy rozwoju spółki w Polsce, jak i rozwoju grupy na innych rynkach europejskich takich jak Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Rumunia i Włochy” – poinformowało R.Power.

Aktualnie R.Power rozwija portfel około 7 GWp aktywów fotowoltaicznych, a posiada łącznie 0,8 GWp mocy w projektach już wybudowanych, znajdujących się w budowie lub gotowych do budowy. 

Ostatnimi czasy szybki rozwój działalności grupa R.Power finansowała przede wszystkim kapitałem obcym, w tym kredytami typu project finance oraz zielonymi obligacjami emitowanymi przez spółkę-matkę.

Do tej pory R.Power pozyskało łącznie 250 mln zł z emisji czterech serii obligacji, które zostały uplasowane w ramach bezterminowego programu do 1 mld zł. Na Catalyst notowane są obecnie dwie z nich (WIBOR 6M plus 4,95 pkt proc. marży). Większa seria RPO0626 kwotowana jest na 99/100 proc. wartości nominalnej (bid/ask).

Więcej wiadomości o R.Power S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst