czwartek, 05 października 2023

Newsroom

R.Power poszuka inwestora

msd | 06 lipca 2022
Deweloper farm fotowoltaicznych zamierza pozyskać nowy kapitał poprzez emisję akcji, które trafiłyby do potencjalnego inwestora finansowego.

Spółka nie zdradza wartości oczekiwanego dokapitalizowania. Jak przyznaje, docelowo nowy inwestor miałby stać się jej „istotnym mniejszościowym akcjonariuszem”.

„Środki pozyskane z nowej emisji akcji będą wykorzystane na przyspieszenie kolejnej fazy rozwoju spółki w Polsce, jak i rozwoju grupy na innych rynkach europejskich takich jak Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Rumunia i Włochy” – poinformowało R.Power.

Aktualnie R.Power rozwija portfel około 7 GWp aktywów fotowoltaicznych, a posiada łącznie 0,8 GWp mocy w projektach już wybudowanych, znajdujących się w budowie lub gotowych do budowy. 

Ostatnimi czasy szybki rozwój działalności grupa R.Power finansowała przede wszystkim kapitałem obcym, w tym kredytami typu project finance oraz zielonymi obligacjami emitowanymi przez spółkę-matkę.

Do tej pory R.Power pozyskało łącznie 250 mln zł z emisji czterech serii obligacji, które zostały uplasowane w ramach bezterminowego programu do 1 mld zł. Na Catalyst notowane są obecnie dwie z nich (WIBOR 6M plus 4,95 pkt proc. marży). Większa seria RPO0626 kwotowana jest na 99/100 proc. wartości nominalnej (bid/ask).

Więcej wiadomości o R.Power S.A.

 • R.Power ze stratą, ale i mocniejszym bilansem

  01 września 2023
  Z powodu wysokiej kosztów finansowych producent energii słonecznej zamknął I półrocze z 77 mln zł skonsolidowanej straty netto. Po wartej 680 mln zł emisji akcji znacząco poprawiła się jednak jego struktura kapitałowa.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej
 • R.Power dostanie 150 mln euro od Funduszu Trójmorza

  10 lutego 2023
  Three Seas Initiative Investment Fund (3SIIF) obejmie mniejszościowy pakiet akcji R.Power za 150 mln euro, zachowując opcje zwiększenia inwestycji o kolejnych 100 mln euro.
  czytaj więcej
 • R.Power negocjuje dokapitalizowanie

  24 stycznia 2023
  Deweloper farm fotowoltaicznych zawarł term sheet z potencjalnym inwestorem, który może objąć nowe akcje spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej