wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

R.Power poszuka inwestora

msd | 06 lipca 2022
Deweloper farm fotowoltaicznych zamierza pozyskać nowy kapitał poprzez emisję akcji, które trafiłyby do potencjalnego inwestora finansowego.

Spółka nie zdradza wartości oczekiwanego dokapitalizowania. Jak przyznaje, docelowo nowy inwestor miałby stać się jej „istotnym mniejszościowym akcjonariuszem”.

„Środki pozyskane z nowej emisji akcji będą wykorzystane na przyspieszenie kolejnej fazy rozwoju spółki w Polsce, jak i rozwoju grupy na innych rynkach europejskich takich jak Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Rumunia i Włochy” – poinformowało R.Power.

Aktualnie R.Power rozwija portfel około 7 GWp aktywów fotowoltaicznych, a posiada łącznie 0,8 GWp mocy w projektach już wybudowanych, znajdujących się w budowie lub gotowych do budowy. 

Ostatnimi czasy szybki rozwój działalności grupa R.Power finansowała przede wszystkim kapitałem obcym, w tym kredytami typu project finance oraz zielonymi obligacjami emitowanymi przez spółkę-matkę.

Do tej pory R.Power pozyskało łącznie 250 mln zł z emisji czterech serii obligacji, które zostały uplasowane w ramach bezterminowego programu do 1 mld zł. Na Catalyst notowane są obecnie dwie z nich (WIBOR 6M plus 4,95 pkt proc. marży). Większa seria RPO0626 kwotowana jest na 99/100 proc. wartości nominalnej (bid/ask).

Więcej wiadomości o R.Power S.A.

 • R.Power ponownie na minusie

  13 maja 2024
  Producent energii słonecznej poniósł w ubiegłym roku 159,4 mln zł kosztów finansowych, które okazały się dwuipółkrotnie wyższe od wypracowanego zysku operacyjnego.
  czytaj więcej
 • Kłopotliwa zmiana warunków emisji obligacji R.Power

  07 lutego 2024
  Z pozoru niewielka zmiana warunków emisji wartych 305 mln zł obligacji RPO0626 przerodziła się w dyskusję nad możliwością i celem jej wprowadzenia.
  czytaj więcej
 • R.Power ze stratą, ale i mocniejszym bilansem

  01 września 2023
  Z powodu wysokiej kosztów finansowych producent energii słonecznej zamknął I półrocze z 77 mln zł skonsolidowanej straty netto. Po wartej 680 mln zł emisji akcji znacząco poprawiła się jednak jego struktura kapitałowa.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Megaemisja Dekpolu debiutuje bez transakcji

  14 czerwca 2024
  Od piątku na Catalyst notowane są obligacje Dekpolu pochodzące z majowej emisji, z której budowlana grupa pozyskała 225 mln zł. Niewyczerpany apetyt popytu znajduje odzwierciedlenie w notowaniach - brakuje chętnych do sprzedaży po cenie zakupu.
  czytaj więcej
 • LPP na razie dowozi tegoroczne cele

  13 czerwca 2024
  Odzieżowa grupa poprawiła sprzedaż o 18 proc. r/r i wypracowała rekordowe 411 mln zł zysku operacyjnego w I kwartale. Podtrzymuje cel osiągnięcia około 21 mld zł obrotów przy 52-53 proc. marży handlowej, ale i przypomina, że nie chce rolować obligacji.
  czytaj więcej
 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej