piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Relacja z NWZA GetBacku cz. 3

Emil Szweda, Obligacje.pl | 17 kwietnia 2018
W tym miejscu przeprowadzimy relację live z trzeciej części NWZA GetBacku.

Koniec briefingu i relacji live. Dziękujemy.

11:42: Czy restrukturyzacja długu będzie konieczna? „Nie mogę na to odpowiedzieć w tej chwili. Jedno, co mogę powiedzieć, to to, że spółka potrzebuje kapitału”.

11:37: „Emisję chcemy przeprowadzić jak najszybciej, natomiast teraz nie powiem jeszcze jak. Będziemy mieli pierwszą i drugą rundę finansowania. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w stosownym czasie."

11:36: Początek briefingu prasowego. Kenneth Maynard: Nie miałem okazji sprawdzić oświadczeń poprzedniego zarządu (dotyczących inwestorów zainteresowanych objęciem emisji akcji) (…). Nie mogę ich potwierdzić, ani im zaprzeczyć, ani ich zmienić. Jeśli chodzi o komunikację z rynkiem i z państwem, to zamierzam ją zmienić. Oświadczeń będzie mniej, ale będą bardziej konkretne, oparte na faktach, będą miały inną strukturę.

11:18: NWZA zakończyło obrady.

11:14: NWZA za emisją 50 mln nowych akcji. Na tak 60,6 mln głosów, czyli ponad 80 proc. głosujących. Uchwała jest ważna, podjęta wymaganą większością głosów.

11:12: Kenneth Maynard: Poprzedni zarząd, wyznaczając minimalną cenę emisyjną, opierał się na wcześniejszych informacjach. Ja nie będę wypowiadał się na ten temat. Intencją spółki jest zebranie jak największej ilości kapitału i w interesie spółki jest to, aby ta cena była wyższa niż niższa, ale nie będę wydawał oświadczeń na temat konkretnej ceny.

11:02: Trwa odczytywanie projektu uchwały, może to potrwać kilka minut.

10:54: Kenneth Maynard odpowiada na pytanie przedstawiciela Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych: Potrzebujemy tej emisji dla przyszłego rozwoju spółki, natomiast nie jest przesądzone, czy wykorzystamy wielkość tych emisji w pełni. (WZA głosuje nad emisją 50 mln akcji w ramach kapitału docelowego). 

10:49: Oświadczenie wygłosi przewodniczący rady nadzorczej, delegowany do pracy w zarządzie - Kenneth William Maynard.

"Nie spodziewałem się tego, że znajdę się na tym miejscu. Moją rolą będzie zrozumienie szczegółów działania spółki. Potrzebuję kilku tygodni, by przyjrzeć się firmie i do tego czasu trudno mi wygłaszać szczegółowe oświadczenia. Jestem od kilku godzin w zarządzie i jest na to za wcześnie. Po tym spotkaniu będziemy mieli briefing prasowy. Od wiedzy, którą zgromadzimy, będzie zależało to, co wydarzy się ze spółką." 

10:27: Za trzy minuty początek obrad. Jak dotąd zarejestrowało się 26 akcjonariuszy dysponujących 71,6 mln głosów. Konrad Kąkolewski, były już prezes GetBacku nie pojawił się. W kuluarach jest natomiast obecny Marek Patuła, członek zarządu spółki, który także stracił stanowisko.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje