niedziela, 22 września 2019

Newsroom

Relacja z NWZA GetBacku cz. 3

Emil Szweda, Obligacje.pl | 17 kwietnia 2018
W tym miejscu przeprowadzimy relację live z trzeciej części NWZA GetBacku.

Koniec briefingu i relacji live. Dziękujemy.

11:42: Czy restrukturyzacja długu będzie konieczna? „Nie mogę na to odpowiedzieć w tej chwili. Jedno, co mogę powiedzieć, to to, że spółka potrzebuje kapitału”.

11:37: „Emisję chcemy przeprowadzić jak najszybciej, natomiast teraz nie powiem jeszcze jak. Będziemy mieli pierwszą i drugą rundę finansowania. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w stosownym czasie."

11:36: Początek briefingu prasowego. Kenneth Maynard: Nie miałem okazji sprawdzić oświadczeń poprzedniego zarządu (dotyczących inwestorów zainteresowanych objęciem emisji akcji) (…). Nie mogę ich potwierdzić, ani im zaprzeczyć, ani ich zmienić. Jeśli chodzi o komunikację z rynkiem i z państwem, to zamierzam ją zmienić. Oświadczeń będzie mniej, ale będą bardziej konkretne, oparte na faktach, będą miały inną strukturę.

11:18: NWZA zakończyło obrady.

11:14: NWZA za emisją 50 mln nowych akcji. Na tak 60,6 mln głosów, czyli ponad 80 proc. głosujących. Uchwała jest ważna, podjęta wymaganą większością głosów.

11:12: Kenneth Maynard: Poprzedni zarząd, wyznaczając minimalną cenę emisyjną, opierał się na wcześniejszych informacjach. Ja nie będę wypowiadał się na ten temat. Intencją spółki jest zebranie jak największej ilości kapitału i w interesie spółki jest to, aby ta cena była wyższa niż niższa, ale nie będę wydawał oświadczeń na temat konkretnej ceny.

11:02: Trwa odczytywanie projektu uchwały, może to potrwać kilka minut.

10:54: Kenneth Maynard odpowiada na pytanie przedstawiciela Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych: Potrzebujemy tej emisji dla przyszłego rozwoju spółki, natomiast nie jest przesądzone, czy wykorzystamy wielkość tych emisji w pełni. (WZA głosuje nad emisją 50 mln akcji w ramach kapitału docelowego). 

10:49: Oświadczenie wygłosi przewodniczący rady nadzorczej, delegowany do pracy w zarządzie - Kenneth William Maynard.

"Nie spodziewałem się tego, że znajdę się na tym miejscu. Moją rolą będzie zrozumienie szczegółów działania spółki. Potrzebuję kilku tygodni, by przyjrzeć się firmie i do tego czasu trudno mi wygłaszać szczegółowe oświadczenia. Jestem od kilku godzin w zarządzie i jest na to za wcześnie. Po tym spotkaniu będziemy mieli briefing prasowy. Od wiedzy, którą zgromadzimy, będzie zależało to, co wydarzy się ze spółką." 

10:27: Za trzy minuty początek obrad. Jak dotąd zarejestrowało się 26 akcjonariuszy dysponujących 71,6 mln głosów. Konrad Kąkolewski, były już prezes GetBacku nie pojawił się. W kuluarach jest natomiast obecny Marek Patuła, członek zarządu spółki, który także stracił stanowisko.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • mBank idzie pod młotek

  20 września 2019
  Niemiecki Commerzbank zamierza sprzedać swój pakiet kontrolny w mBanku, wynika z piątkowego komunikatu opisującego wstępną wersję nowej strategii.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa publiczna emisja Kruka już na Catalyst

  20 września 2019
  Windykator wprowadził do obrotu warte 25 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank bez widoku na zyski w tym roku

  20 września 2019
  Bank zmniejszył stratę w II kwartale, ale na powrót do rentowności każe jeszcze poczekać. Wciąż brakuje mu 1,5-1,6 mld zł kapitałów. Plan ich odbudowy zostanie określony w programie naprawczym, który zostanie złożony do KNF na początku października. Zarząd GNB liczy na jego zatwierdzenie jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy powołał kolejną spółkę

  20 września 2019
  Columbus Profit, bo tak nazywa się nowo zawiązany podmiot, ma świadczyć usługi rachunkowo-księgowe, a także doradcze w zakresie podatków i prowadzenia działalności.
  czytaj więcej

Emisje