wtorek, 16 sierpnia 2022

Newsroom

Rosną odzyski GetBacku

msd | 19 lipca 2021
Windykacyjna grupa dostała od dłużników 51,6 mln zł w II kwartale, co było najlepszym jej rezultatem od dwóch lat.

Otrzymane przez GetBack wpłaty były o 8,7 proc. wyższe niż kwartał wcześniej oraz 38,5 proc. wyższe niż przed rokiem, wynika z naszych obliczeń. Był to też pierwszy raz od czasu wymuszonej sprzedaży części portfela wierzytelności, jak windykatorowi udało się przekroczyć granicę 50 mln zł kwartalnych odzysków.

Afera GetBacku wybuchła w kwietniu 2018 r. Spółka pozostawiła na lodzi obligatariuszy papierów wartych około 2,7 mld zł. Zgodnie z przyjętym układem, właścicielom niezabezpieczonych papierów spółka ma oddać 25 proc. kapitału w ratach płatnych do marca 2028 r. Realizację postanowień układu GetBack rozpoczął w grudniu ubiegłego roku.

Do tej pory prokuratura informowała o ponad 60 podejrzanych w sprawie GetBacku. Wprawdzie pierwszy akt oskarżenia został skierowany do sądu w październiku 2020 r., ale po kilku miesiącach wrócił on do prokuratury.

30 czerwca walne zgromadzenie GetBacku uchwaliło zmianę nazwy spółki na Capitea. Windykator nadal posługuje się poprzednią nazwą, prawdopodobnie bowiem czeka na rejestrację zmiany w KRS.

Więcej wiadomości o Capitea S.A. (d. GetBack S.A.)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium