czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

S&P podniósł perspektywę ratingu GetBacku

msd | 19 lutego 2018
Agencja podniosła perspektywę oceny kredytowej windykatora ze stabilnej do pozytywnej. Sam rating pozostaje na poziomie B.

S&P oczekuje ekspansji GetBacku w latach 2018-2019, która będzie połączona ze wzrostem przychodów oraz wyniku EBITDA. Agencja prognozuje dla windykatora około 50-proc. marżę EBITDA oraz wskaźnik dług netto/EBITDA na poziomie 2,7-3,5x. S&P bierze przy tym pod uwagę przeprowadzone IPO oraz możliwość dodatkowego dokapitalizowania.

Pozytywna perspektywa ratingu oznacza, że S&P może podnieść ocenę GetBacku, jeśli utrzyma wysoką zyskowność i odpowiednią płynność przy jednoczesnym utrzymaniu długu do EBITDA poniżej 4,0x.

- Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość, która potwierdza stabilność i bezpieczeństwo naszego modelu biznesowego. Jesteśmy spółką transparentną poddającą się ocenom ratingowym już trzech agencji i tym bardziej cieszy nas, że po blisko roku Standars&Poor’s podwyższa nam perspektywę naszego ratingu. GetBack rozwija się dynamicznie, ale jednocześnie dbamy, żeby wzrost był kontrolowany i bezpieczny – zaznaczył Konrad Kąkolewski, prezes GetBacku, cytowany w komunikacie prasowym.

S&P oczekuje, że wskaźniki zadłużenia GetBacku mogą się nieco pogorszyć, pozostając jednak na podobnym poziomie do rynkowej średniej dla porównywalnych podmiotów.

GetBack posiada rating S&P od marca ubiegłego roku. W styczniu tego roku ocenę spółce nadała też agencja Fitch, która przyznała jej B+ z perspektywą stabilną. Windykator posiada też ocenę od agencji EuroRating (BB z perspektywą stabilną).

Na Catalyst znajduje się 28 serii obligacji GetBack z terminami spłaty od marca tego roku do kwietnia 2021 r. Najdłuższe papiery, zapadające w latach 2020-2021, to serie uplasowane w ramach emisji publicznych. Rynek wycenia je poniżej nominału, z 6,0-6,3 proc. rentowności brutto.

W poniedziałek GetBack ruszył też z publiczną ofertą obligacji, tym razem spółka oferuje WIBOR 3M plus 4,4 pkt proc. marży za 3,5-letni dług. Emisja warta jest 15 mln zł.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje