wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Sąd nie odbierze GetBackowi zarządu nad własnym majątkiem

msd | 22 maja 2018
Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej oddalił wnioski wierzycieli o uchylenie zarządu własnego dłużnika i ustanowienie zarządcy. Tymczasem NWZ właśnie uzupełniło skład rady nadzorczej, ale i przerwało obrady do 30 maja.

O wpływie do wrocławskiego sądu wniosku o uchylenie GetBackowi zarządu nad własnym majątkiem informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, wskazując, że wniosków takich prawdopodobnie będzie więcej. I faktycznie, potwierdza to wydane przez sąd postanowienie. Tak czy inaczej, wierzyciele nie postawili na swoim, w ramach przyspieszonego postępowania układowego spółka utrzymuje zarząd nad własnym majątkiem.

Tymczasem podczas wtorkowego WZA GetBacku doszło do powołania nowych członków rady nadzorczej, wynika z informacji opublikowanych przez pb.pl. Głosami Abris Capital Partners, głównego akcjonariusza spółki, do rady weszli zgłoszeni przez niego: Krzysztof Burnos, Jarosław Dubiński, Jerzy Świrski i Paulina Pietkiewicz. Ponadto, rozszerzono też kompetencje rady nadzorczej w kwestii kontroli nad przyrostem zadłużenia spółki, co akurat w obecnej sytuacji może mieć znaczenie drugorzędne. 

Żadna z powołanych do rady osób nie jest jednak przedstawicielem obligatariuszy, czego chciał ich kurator. Więcej o tej inicjatywie pisaliśmy we wtorek przed południem. 

We wtorek z zasiadania w radzie nadzorczej zrezygnował natomiast Rafał Morlak, o czym spółka poinformowała po zakończeniu WZA. To zresztą jego decyzja miała być przyczyną ogłoszenia przerwy w WZA do 30 maja. 

Aktualnie rada nadzorcza GetBacku liczy sześciu członków (statut określa jej skład od pięciu do siedmiu osób), co znaczy, że będzie mogła na nowo normalnie funkcjonować, w tym decydować o składzie zarządu. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje