piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Sąd nie odbierze GetBackowi zarządu nad własnym majątkiem

msd | 22 maja 2018
Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej oddalił wnioski wierzycieli o uchylenie zarządu własnego dłużnika i ustanowienie zarządcy. Tymczasem NWZ właśnie uzupełniło skład rady nadzorczej, ale i przerwało obrady do 30 maja.

O wpływie do wrocławskiego sądu wniosku o uchylenie GetBackowi zarządu nad własnym majątkiem informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, wskazując, że wniosków takich prawdopodobnie będzie więcej. I faktycznie, potwierdza to wydane przez sąd postanowienie. Tak czy inaczej, wierzyciele nie postawili na swoim, w ramach przyspieszonego postępowania układowego spółka utrzymuje zarząd nad własnym majątkiem.

Tymczasem podczas wtorkowego WZA GetBacku doszło do powołania nowych członków rady nadzorczej, wynika z informacji opublikowanych przez pb.pl. Głosami Abris Capital Partners, głównego akcjonariusza spółki, do rady weszli zgłoszeni przez niego: Krzysztof Burnos, Jarosław Dubiński, Jerzy Świrski i Paulina Pietkiewicz. Ponadto, rozszerzono też kompetencje rady nadzorczej w kwestii kontroli nad przyrostem zadłużenia spółki, co akurat w obecnej sytuacji może mieć znaczenie drugorzędne. 

Żadna z powołanych do rady osób nie jest jednak przedstawicielem obligatariuszy, czego chciał ich kurator. Więcej o tej inicjatywie pisaliśmy we wtorek przed południem. 

We wtorek z zasiadania w radzie nadzorczej zrezygnował natomiast Rafał Morlak, o czym spółka poinformowała po zakończeniu WZA. To zresztą jego decyzja miała być przyczyną ogłoszenia przerwy w WZA do 30 maja. 

Aktualnie rada nadzorcza GetBacku liczy sześciu członków (statut określa jej skład od pięciu do siedmiu osób), co znaczy, że będzie mogła na nowo normalnie funkcjonować, w tym decydować o składzie zarządu. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje