wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Sąd oddala kolejne wnioski o uchylenie GetBackowi zarządu nad majątkiem

msd | 11 czerwca 2018
Po raz trzeci już wrocławski sąd oddalił wnioski wierzycieli o uchylenie windykacyjnej spółce zarządu nad majątkiem własnym i ustanowienie dla niej zarządcy.

Wierzyciele GetBacku wciąż nie ustają w próbach odebrania spółce zarządu nad majątkiem w ramach przyspieszonego postępowania układowego. Tym razem sąd oddalił wnioski 20 osób fizycznych oraz jednej prawnej. Nieco ponad tydzień wcześniej oddalono podobne wnioski od 22 osób fizycznych i trzech prawnych.

Konsekwencja sądu wskazuje, że na razie wierzyciele nie mogą liczyć na odebranie spółce zarządu nad majątkiem własnym. Zresztą mogłoby to budzić spore kontrowersje, jeśli wziąć pod uwagę kadrowe rewolucje w zarządzie i radzie nadzorczej, do których doszło właśnie po eskalacji problemów GetBacku.

W ostatni piątek, czyli w dniu oddalenia wniosków o odebranie spółce zarządu nad majątkiem, sędziemu-komisarzowi przedstawiono natomiast kandydatów do rady wierzycieli GetBacku. Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy, do pięciosobowej rady zaproponował czterech przedstawicieli, którzy mieliby reprezentować właścicieli papierów dłużnych. Wśród nich nie ma jednak Konrada Kąkolewskiego, byłego prezesa GetBacku, który uzyskał jednak niewystarczające poparcie.

Ostateczny osobowy kształt rady wierzycieli zależeć jednak będzie od sędziego-komisarza. Nie jest bowiem jeszcze przesądzone, że obligatariusze będą mieć w radzie czterech przedstawicieli.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje