piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Sąd oddala kolejne wnioski o uchylenie GetBackowi zarządu nad majątkiem

msd | 11 czerwca 2018
Po raz trzeci już wrocławski sąd oddalił wnioski wierzycieli o uchylenie windykacyjnej spółce zarządu nad majątkiem własnym i ustanowienie dla niej zarządcy.

Wierzyciele GetBacku wciąż nie ustają w próbach odebrania spółce zarządu nad majątkiem w ramach przyspieszonego postępowania układowego. Tym razem sąd oddalił wnioski 20 osób fizycznych oraz jednej prawnej. Nieco ponad tydzień wcześniej oddalono podobne wnioski od 22 osób fizycznych i trzech prawnych.

Konsekwencja sądu wskazuje, że na razie wierzyciele nie mogą liczyć na odebranie spółce zarządu nad majątkiem własnym. Zresztą mogłoby to budzić spore kontrowersje, jeśli wziąć pod uwagę kadrowe rewolucje w zarządzie i radzie nadzorczej, do których doszło właśnie po eskalacji problemów GetBacku.

W ostatni piątek, czyli w dniu oddalenia wniosków o odebranie spółce zarządu nad majątkiem, sędziemu-komisarzowi przedstawiono natomiast kandydatów do rady wierzycieli GetBacku. Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy, do pięciosobowej rady zaproponował czterech przedstawicieli, którzy mieliby reprezentować właścicieli papierów dłużnych. Wśród nich nie ma jednak Konrada Kąkolewskiego, byłego prezesa GetBacku, który uzyskał jednak niewystarczające poparcie.

Ostateczny osobowy kształt rady wierzycieli zależeć jednak będzie od sędziego-komisarza. Nie jest bowiem jeszcze przesądzone, że obligatariusze będą mieć w radzie czterech przedstawicieli.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje