wtorek, 26 października 2021

Newsroom

Sąd oddalił kolejne wnioski o odebranie GetBackowi zarządu nad majątkiem

msd | 06 czerwca 2018
Złożone przez 22 osoby fizyczne i trzy osoby prawne wnioski o uchylenie zarządu własnego dłużnika i ustanowienie zarządcy decyzją sądu zostały oddalone.

To kolejne wnioski o odebranie GetBackowi zarządu nad majątkiem w toczącym się przyspieszonym postępowaniu układowym, które zostały oddalone. 

Tymczasem końca dobiegły właśnie „prawybory” do rady wierzycieli, która ma być ciałem doradczym w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy, zakończył zbieranie głosów, a do 8 czerwca ma przedstawić kandydatury sędziemu-komisarzowi. Ten zaś zdecyduje o ostatecznym kształcie rady. 

Jednym z kandydatów do rady wierzycieli jest Konrad Kąkolewski, odwołany w kwietniu prezes GetBacku. Początkowo, jak informował nas kurator, głosować miało na niego niewielu obligatariuszy. Prawdopodobnie wiele się w tej kwestii zmieniło, o czym informował w środęk Puls Biznesu. Nie przesądza to jednak, że Konrad Kąkolewski trafi do rady wierzycieli, ostateczny głos należeć będzie do sędziego-komisarza.

Do rady wierzycieli kandydują też przedstawiciele przynajmniej dwóch porozumień obligatariuszy oraz co najmniej jeden kandydat zaproponowany przez dom maklerski oferujący w przeszłości obligacje GetBacku.

Więcej wiadomości o Capitea S.A. (d. GetBack S.A.)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium