wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Sąd oddalił kolejne wnioski o odebranie GetBackowi zarządu nad majątkiem

msd | 06 czerwca 2018
Złożone przez 22 osoby fizyczne i trzy osoby prawne wnioski o uchylenie zarządu własnego dłużnika i ustanowienie zarządcy decyzją sądu zostały oddalone.

To kolejne wnioski o odebranie GetBackowi zarządu nad majątkiem w toczącym się przyspieszonym postępowaniu układowym, które zostały oddalone. 

Tymczasem końca dobiegły właśnie „prawybory” do rady wierzycieli, która ma być ciałem doradczym w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy, zakończył zbieranie głosów, a do 8 czerwca ma przedstawić kandydatury sędziemu-komisarzowi. Ten zaś zdecyduje o ostatecznym kształcie rady. 

Jednym z kandydatów do rady wierzycieli jest Konrad Kąkolewski, odwołany w kwietniu prezes GetBacku. Początkowo, jak informował nas kurator, głosować miało na niego niewielu obligatariuszy. Prawdopodobnie wiele się w tej kwestii zmieniło, o czym informował w środęk Puls Biznesu. Nie przesądza to jednak, że Konrad Kąkolewski trafi do rady wierzycieli, ostateczny głos należeć będzie do sędziego-komisarza.

Do rady wierzycieli kandydują też przedstawiciele przynajmniej dwóch porozumień obligatariuszy oraz co najmniej jeden kandydat zaproponowany przez dom maklerski oferujący w przeszłości obligacje GetBacku.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje