czwartek, 27 lutego 2020

Newsroom

Sąd oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości ZM Mysław

msd | 14 czerwca 2016
Spółka twierdzi, że postanowienie katowickiego sądu z 29 lutego otrzymała w ostatni poniedziałek, po 105 dniach od oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

O tym, że Zakłady Mięsne Mysław mogą nie mieć środków na przeprowadzenie upadłości likwidacyjnej pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Rok temu spółka nie wykupiła obligacji serii A i B wartych odpowiednio 1,69 oraz 1,37 mln zł. Pierwsza zabezpieczona była poręczniem Lucjana Pilśniaka, prezesa zarządu, druga zaś hipoteką.

W osobnym komunikacie poinformowano o postawieniu spółki zależnej w stan likwidacji.

Więcej wiadomości o ZM Mysław S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • GetBack: w przyszłości rozważymy przyspieszenie płatności układowych

  26 lutego 2020
  Windyktor pracuje nad przyspieszeniem płatności dwóch pierwszych rat układowych i analizuje możliwość przedpłacenia trzeciej raty. Problemem okazać się może dotarcie do niektórych obligatariuszy. Spółka liczy, że w przyszłości skapnie jej więcej pieniędzy z roszczeń niż zapisane w układzie 100 mln zł. Ani myśli odpuszczać Deloitte, od którego chce ponad 300 mln zł odszkodowania.
  czytaj więcej
 • Układ GetBacku prawomocny

  26 lutego 2020
  Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił ostatnie zażalenie, które blokowało uprawomocnienie się układu windykacyjnej spółki z wierzycielami. Niezabezpieczeni obligatariusze otrzymają 25 proc. nominału w ciągu ośmiu lat. Pierwsze pieniądze dostaną w najbliższych miesiącach.
  czytaj więcej
 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej

Emisje