środa, 29 czerwca 2022

Newsroom

Upadłości na Catalyst mają wspólny mianownik

Emil Szweda dla Gazety Giełdy Parkiet | 04 grudnia 2015
Obligacje, które w 2015 r. nie zostały wykupione w terminie, mają wartość 120,5 mln zł. Wszystkie oferowały oprocentowanie przewyższające przeciętne.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy Parkiet 23 listopada. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone. Pewne fragmenty zmieniono przez autora.

Nie jest to jednak jedyna wspólna cecha obligacji, czy też raczej emitentów, którzy nie wykupili zapadających papierów. Zanim jednak zwrócimy uwagę na pozostałe cechy, jeszcze garść statystyk.

Default rate

Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament
 • Były prezes e-Kancelarii w areszcie

  06 lutego 2020
  Mariusz P., były prezes windykacyjnej e-Kancelarii, po pięciu latach od defaultu spółki trafił do aresztu. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw związanych z emisjami obligacji.
  czytaj więcej
 • Pierwszy wyrok skazujący w sprawie PCZ

  12 lipca 2019
  Wobec wrocławskiej adwokat Anny D., której klientem był Romulad Ś., twórca PCZ, sąd wydał prawomocny wyrok dwóch lat pozbawienia wolności, wynika z informacji podanych przez tvn24.pl.
  czytaj więcej
 • Prokuratura bada sprawę Kerdos Group

  07 czerwca 2019
  Jak się dowidzieliśmy, warszawska Prokuratura Okręgowa sprawdza, czy doszło do pokrzywdzenia obligatariuszy – upadłego już – Kerdos Group. W śledztwie jest jednak więcej wątków, a wśród jego inicjatorów jest także Komisja Nadzoru Finansowego.
  czytaj więcej
 • KNF ponownie ukarała Kerdos Group

  15 maja 2019
  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 200 tys. zł kary pieniężnej na Kerdos Group po blisko dwóch latach od ogłoszenia upadłości spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Analizy