czwartek, 27 lutego 2020

Newsroom

Sąd uchylił postępowanie upadłościowe Topmedicalu

msd | 16 grudnia 2016
Ogłoszona w maju upadłość likwidacyjna spółki zostaje decyzją warszawskiego sądu uchylona po sześciu miesiącach.

Komunikat spółki nie mówi o przyczynach. Z syndykiem nie udało nam się skontaktować przed południem, natomiast nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że decyzja sądu podyktowana jest brakiem jakiegokolwiek majątku na przeprowadzenie postępowania upadłościowego. 

Jeszcze w marcu spółka chciała przeprowadzenia postępowania sanacyjnego. Natomiast wcześniej, w styczniu, poznański sąd umorzył postępowanie upadłościowe wobec niej. Pierwszy wniosek w sprawie upadłości Topmedicalu, wówczas działającego jeszcze pod nazwą Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne, został złożony w sierpniu 2015 r. 

Pierwsze problemy z wykupem obligacji spółki miały miejsce w czerwcu 2015 r. Kłopoty z obsługą zadłużenia rozpoczęły się jednak wcześniej. W maju PTI nie wypłaciło kuponu, choć chwilę wcześniej w kontrowersyjnych okolicznościach skupiło poza rynkiem własne obligacje za prawie 1 mln zł po znacznie zawyżonej cenie względem notowań z Catalyst. 

Ogółem spółka nie wykupiła trzech serii papierów dłużnych na 14,7 mln zł.

Więcej wiadomości o Topmedical S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • GetBack: w przyszłości rozważymy przyspieszenie płatności układowych

  26 lutego 2020
  Windyktor pracuje nad przyspieszeniem płatności dwóch pierwszych rat układowych i analizuje możliwość przedpłacenia trzeciej raty. Problemem okazać się może dotarcie do niektórych obligatariuszy. Spółka liczy, że w przyszłości skapnie jej więcej pieniędzy z roszczeń niż zapisane w układzie 100 mln zł. Ani myśli odpuszczać Deloitte, od którego chce ponad 300 mln zł odszkodowania.
  czytaj więcej
 • Układ GetBacku prawomocny

  26 lutego 2020
  Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił ostatnie zażalenie, które blokowało uprawomocnienie się układu windykacyjnej spółki z wierzycielami. Niezabezpieczeni obligatariusze otrzymają 25 proc. nominału w ciągu ośmiu lat. Pierwsze pieniądze dostaną w najbliższych miesiącach.
  czytaj więcej
 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej

Emisje