środa, 20 czerwca 2018

Newsroom

Topmedical chce sanacji

msd | 03 marca 2017
Spółka, która nie ma pieniędzy na przeprowadzenie postępowania upadłościowego, szuka ratunku w postępowaniu sanacyjnym.

Rozprawa w sprawie otwarcia sanacji z wniosku Topmedicalu (d. PTI) odbędzie się 10 kwietnia.Po raz pierwszy wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego spółka złożyła rok temu. Niewiele później została jednak ogłoszona jej upadłość, która ostatecznie pod koniec 2016 r. została uchylona z powodu braku środków na pokrycie kosztów postępowania. Decyzja ta uprawomocniła się miesiąc temu.

Pierwsze problemy z wykupem obligacji spółki miały miejsce w czerwcu 2015 r. Kłopoty z obsługą zadłużenia rozpoczęły się jednak wcześniej. W maju PTI nie wypłaciło kuponu, choć chwilę wcześniej w kontrowersyjnych okolicznościach skupiło poza rynkiem własne obligacje za prawie 1 mln zł po znacznie zawyżonej cenie względem notowań z Catalyst.

Ogółem spółka nie wykupiła trzech serii papierów dłużnych na 14,7 mln zł, w tym jednej, która została uplasowana w ofercie publicznej (6,7 mln zł). Była to zresztą pierwsza na rynku przeprowadzona po nowelizacji ustawy o ofercie publiczna emisja bezprospektowa. 

Więcej wiadomości o Topmedical S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Były prezes GetBacku trafi do aresztu

  19 czerwca 2018
  Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Regionalnej w Warszawie o zastosowanie wobec Konrada K. trzymiesięcznego aresztu.
  czytaj więcej
 • Prezes GetBacku napisał list do obligatariuszy

  15 czerwca 2018
  W liście do właścicieli obligacji spółki Przemysław Dąbrowski, jej prezes, nie daje większych nadziei na odzyskanie całości zainwestowanych pieniędzy. Pisze raczej o ich „części” przypominając zarazem, że ogłoszone propozycje układowe mają na razie charakter wstępny.
  czytaj więcej
 • Kerdos Group i Dayli mogą zostać połączone

  23 lutego 2017
  Decyzja w tej sprawie powinna zapaść podczas zwołanego na 21 marca NWZA Kerdosu, na którym akcjonariusze spółki omówią ogólny stan postępowania sanacyjnego i możliwe scenariusze.
  czytaj więcej
 • Marka bez gotówki

  14 lutego 2017
  Na koniec 2016 r. firma pożyczkowa posiadała tylko 29 tys. zł środków pieniężnych. Wobec otwarcia postępowa restrukturyzacyjnego płynnościowe problemy Marki nie są żadną nowością.
  czytaj więcej

Emisje