czwartek, 27 lutego 2020

Newsroom

Topmedical chce sanacji

msd | 03 marca 2017
Spółka, która nie ma pieniędzy na przeprowadzenie postępowania upadłościowego, szuka ratunku w postępowaniu sanacyjnym.

Rozprawa w sprawie otwarcia sanacji z wniosku Topmedicalu (d. PTI) odbędzie się 10 kwietnia.Po raz pierwszy wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego spółka złożyła rok temu. Niewiele później została jednak ogłoszona jej upadłość, która ostatecznie pod koniec 2016 r. została uchylona z powodu braku środków na pokrycie kosztów postępowania. Decyzja ta uprawomocniła się miesiąc temu.

Pierwsze problemy z wykupem obligacji spółki miały miejsce w czerwcu 2015 r. Kłopoty z obsługą zadłużenia rozpoczęły się jednak wcześniej. W maju PTI nie wypłaciło kuponu, choć chwilę wcześniej w kontrowersyjnych okolicznościach skupiło poza rynkiem własne obligacje za prawie 1 mln zł po znacznie zawyżonej cenie względem notowań z Catalyst.

Ogółem spółka nie wykupiła trzech serii papierów dłużnych na 14,7 mln zł, w tym jednej, która została uplasowana w ofercie publicznej (6,7 mln zł). Była to zresztą pierwsza na rynku przeprowadzona po nowelizacji ustawy o ofercie publiczna emisja bezprospektowa. 

Więcej wiadomości o Topmedical S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • GetBack: w przyszłości rozważymy przyspieszenie płatności układowych

  26 lutego 2020
  Windyktor pracuje nad przyspieszeniem płatności dwóch pierwszych rat układowych i analizuje możliwość przedpłacenia trzeciej raty. Problemem okazać się może dotarcie do niektórych obligatariuszy. Spółka liczy, że w przyszłości skapnie jej więcej pieniędzy z roszczeń niż zapisane w układzie 100 mln zł. Ani myśli odpuszczać Deloitte, od którego chce ponad 300 mln zł odszkodowania.
  czytaj więcej
 • Układ GetBacku prawomocny

  26 lutego 2020
  Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił ostatnie zażalenie, które blokowało uprawomocnienie się układu windykacyjnej spółki z wierzycielami. Niezabezpieczeni obligatariusze otrzymają 25 proc. nominału w ciągu ośmiu lat. Pierwsze pieniądze dostaną w najbliższych miesiącach.
  czytaj więcej
 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej

Emisje