środa, 13 grudnia 2017

Newsroom

Sanacja Kerdos Group też do umorzenia

msd | 22 marca 2017
Rada wierzycieli podjęła uchwałę, w której wyrażono opinię o ziszczeniu się przesłanek do umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego.

Sądowa rozprawa w przedmiocie umorzenia postępowania wyznaczona była na środę. Informację o uchwale rady wierzycieli podał zarządca Kerdosu, który po umorzeniu postępowania przestanie pełnić tę funkcję na rzecz zwrócenia zarządu spółce. Jej plany nie są na razie znane, ale najbardziej prawdopodobnym scenariuszem pozostaje upadłość.

W osobnym komunikacie poinformowano, że podczas wtorkowego WZA akcjonariusze zdecydowali o odstąpieniu połączenia Kerdos Group z Dayli, spółki zależnej, wobec której postępowanie sanacyjne umorzono. Akcjonariusze wyrazili też zgodę na „dochodzenie roszczeń wobec byłych członków organów nadzorczych Kerdos Group S.A w restrukturyzacji oraz spółek powiązanych”.

We wrześniu ubiegłego roku, gdy obie spółki znajdowały się już w postępowaniu sanacyjnym, minął termin spłaty obligacji Dayli na 5 mln zł. Wcześniej w pierwszej połowie roku trzech emisji nie wykupił Kerdos (łącznie 7,95 mln zł). W obrocie na Catalyst znajdują się jeszcze dwie emisje spółki (w sumie na 23,2 mln zł), lecz obrót nimi jest zawieszony. Do notowań nigdy nie wprowadzono natomiast emisji publicznej trzyletnich obligacji na 4 mln zł z czerwca 2015 r.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje