wtorek, 17 września 2019

Newsroom

Santander Leasing uplasował kolejną krótkoterminową emisję

msd | 11 września 2019
Podobnie jak w sierpniu, bankowa spółka leasingowa wypuściła sześciomiesięczne papiery dłużne o wartości 350 mln zł, wynika z rejestru Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Zarejestrowane w KDPW nowe papiery zostały wyemitowane po 99,99 proc. nominału. Wysokość ich oprocentowania nie jest znana, za wyjątkiem tego, że jest ono zmienne.

Poprzednia sześciomiesięczna emisja, także na 350 mln zł, ale uplasowana w sierpniu, oprocentowana jest na około 2,1 proc. w skali roku przy comiesięcznej wypłacie kuponu – wynika z obliczeń Obligacje.pl.

Obligacje Santander Leasing zostały zarejestrowane w KDPW przez agenta emisji, tym razem innego – Santander Bank Polska.

W miniony wtorek w KDPW zarejestrowano też papiery dłużne spółki faktoringowej Monevia. Warte 371 tys. zł sześciomiesięczne obligacje oprocentowane są na stałe 7 proc. w skali roku.

Więcej wiadomości o Santander Bank Polska S.A.

 • Santander Leasing uplasował obligacje na 350 mln zł

  12 sierpnia 2019
  Bankowa firma leasingowa pozyskała 350 mln zł z emisji sześciomiesięcznych obligacji, wynika z informacji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.
  czytaj więcej
 • Niższy zysk Santandera

  23 lipca 2019
  Pomimo wzrostu dochodów, zysk netto bankowej grupy spadł o 12,6 proc. r/r do 1,11 mld zł w I półroczu. Pod względem pozycji płynnościowej i kapitałowej ostatnie miesiące nie przyniosły natomiast zasadniczych zmian, choć do akcjonariuszy trafiło w czerwcu ponad 2 mld zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • Moody’s podniósł rating Santandera

  04 czerwca 2019
  Agencja podniosła długoterminową ocenę depozytów Santander Banku Polska z A3 do A2. Jej perspektywę zmieniono do stabilnej.
  czytaj więcej
 • Niższy zysk netto Santandera w I kwartale

  30 kwietnia 2019
  Pomimo 13-proc. wzrostu dochodów skonsolidowany zysk netto banku spadł o 20,6 proc. r/r do 424,2 mln zł. Santander przekonuje, że wyniki są „satysfakcjonujące, choć pod wpływem kosztów jednorazowych”.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje