wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

SMS Kredyt Holding ma chętnych na zrolowanie długu

msd | 13 marca 2019
Firma pożyczkowa otrzymała od inwestorów posiadających ponad dwie trzecie jej obligacyjnego zadłużenia informację o wstępnym zainteresowaniu emisją rolującą.

Zainteresowanie możliwością objęcia nowej serii papierów dłużnych wyrazić mieli obligatariusze posiadający obecnie dług spółki na kwotę około 11,3 mln zł. To ponad dwie trzecie z wygasających w tym roku obligacji serii AM i AN o łącznej wartości 16,4 mln zł.

Warta 5 mln zł seria AM zapada 27 lipca, zaś seria AN na 11,4 mln zł wygasa o miesiąc później, 30 sierpnia. Obie emisje oprocentowane są na stałe 8,5 proc. w skali roku. Znaczną część większej serii prawdopodobnie posiadają członkowie rady nadzorczej spółki.

(…) w przypadku dojścia do skutku ewentualnej emisji nowych obligacji i rolowania obligacji AM i AN, w oparciu o otrzymane w dniu dzisiejszym oświadczenia woli części obligatariuszy obligacji AM i AN można zakładać, że do dnia wykupu obligacji serii AM doszłoby do rolowania 100 proc. tych obligacji, natomiast do dnia wykupu obligacji serii AN doszło by do rolowania 55,26 proc. obligacji serii AN – poinformował SMS Kredyt Holding.

Spółka, jak zaznacza, wciąż nie podjęła jednak decyzji co do ewentualnej emisji obligacji nowej serii.

Papiery dłużne firmy pożyczkowej nie są obecnie notowane na Catalyst. Po raz ostatni obligacje SMS Kredyt znajdowały się w giełdowym obrocie rok temu (seria SMS0418, którą wykupiono w terminie).

Więcej wiadomości o SMS Kredyt Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje