czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Spadek bieżącej płynności M.W. Trade

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 08 sierpnia 2017
Na koniec półrocza luka pomiędzy krótkoterminowymi zobowiązaniami a majątkiem obrotowym spółki sięgała 70,3 mln zł. Wskaźnik płynności bieżącej był zaś najniższy od ponad dwóch lat.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o M.W. Trade S.A.

 • M.W. Trade zapowiada przedterminowy wykup

  16 sierpnia 2017
  Zajmująca się finansowaniem służby zdrowia i jednostek samorządowych spółka spłaci dwie trzecie wartych 30 mln zł obligacji serii C2016.
  czytaj więcej
 • M.W. Trade kontynuuje delewarowanie

  17 maja 2017
  Spółka wyspecjalizowana w finansowaniu jednostek medycznych i samorządowych konsekwentnie od półtora roku zmniejsza poziom zobowiązań. W ślad za tym idą znacznie gorsze wyniki, więc nie wszystkie wskaźniki zadłużenia udaje się poprawić.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (31.03)

  03 kwietnia 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji na 31 marca 2017 wyniosła 3,48 pkt. proc., co oznacza wzrost o 0,02 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego pomiaru i jest to czwarty tydzień wzrostowy z rzędu.
  czytaj więcej
 • M.W. Trade zmniejsza zadłużenie kosztem zysków

  14 marca 2017
  Wskaźnik ogólnego zadłużenia spółki spadł do poziomu po raz ostatni widzianego w 2012 r. Najniższe od kilku lat są też zyski, co nie przeszkadza M.W. Trade w wypłacie dywidendy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • ABS Investment bardziej zadłużone

  17 sierpnia 2017
  Po zamkniętej w kwietniu emisji obligacji na 2 mln zł inwestycyjna spółka zwiększyła wartość zobowiązań do 10,5 mln zł i długu netto do 4,4 mln zł.
  czytaj więcej
 • Topnieje majątek Admiral Boats

  17 sierpnia 2017
  Kurczące się aktywa spółki zmniejszają szanse wierzycieli na wysokie zaspokojenie w postępowaniu upadłościowym. Nowy dzierżawca segmentu produkcji łodzi osiąga już pierwsze przychody, lecz Admiral Boats nie czerpie z tego korzyści, bo spółka zgodziła się na stałą, stosunkowo niewielką, opłatę dzierżawną.
  czytaj więcej
 • HB Reavis przedterminowo wykupi jeszcze jedną serię

  07 sierpnia 2017
  Słowacki deweloper zapowiada wcześniejszą spłatę nienotowanych na Catalyst obligacji o wartości 6,6 mln euro.
  czytaj więcej
 • Obligacje na dwa lata – przegląd

  07 sierpnia 2017
  Dwuletni okres spłaty to tenor od jakiego swoje pierwsze emisje zaczyna wiele małych firm. Wybierając rynek wtórny łatwiej będzie znaleźć większe i dojrzałe przedsiębiorstwa. Konieczny będzie jednak kompromis pomiędzy rentownością obligacji, ich płynnością i – jak zawsze – ryzykiem kredytowym.
  czytaj więcej

Emisje