środa, 20 stycznia 2021

Newsroom

Spółka Columbusa ma program emisji zielonych obligacji do 0,5 mld zł

msd | 08 września 2020
Należąca do Columbus Energy spółka New Energy Investments przyjęła wart 500 mln zł program emisji, który zostanie skierowany wyłącznie do kwalifikowanych inwestorów.

Oferty papierów dłużnych New Energy Investments nie będą wymagać sporządzenia prospektu, ani memorandum. Przyjęty program zakłada, że okres spłaty obligacji sięgnie do 15 lat, a emitowany dług spełniać będzie kryteria dotyczące zielonych obligacji (Green Bond Principles).

Pierwsza oferta w ramach programu warta będzie co najmniej 70 mln zł. Terminu jej zamknięcia, a tym bardziej warunków emisji, na razie nie ujawniono.

„Columbus nie będzie osobiście odpowiedzialny za zobowiązania względem obligatariuszy wynikające z obligacji, o ile nie zostanie postanowione inaczej” – podano w komunikacie.

Obsługę programu powierzono Domowi Maklerskiemu BOŚ.

Docelowo papiery NEI mają trafić do obrotu na Catalyst, gdzie w przeszłości notowane były cztery serie obligacji Columbusa o łącznej wartości 10,4 mln zł. Zamknięta w 2019 r. emisja refinansująca na 7,6 mln zł, która wygasać będzie w sierpniu 2021 r., do giełdowego obrotu natomiast już nie trafiła (spółka płaci za papiery 9 proc. rocznie).

Notowany na NewConnect fotowoltaiczny Columbus miał 254,9 mln zł skonsolidowanych przychodów i 23,5 mln zł zysku netto w I półroczu. Giełdowa kapitalizacja spółki to ponad 3,1 mld zł. 

Więcej wiadomości o Columbus Energy S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje