piątek, 22 października 2021

Newsroom

Spółka zależna CCC wyemitowała obligacje na 360 mln zł

msd | 22 września 2021
Papiery spółki CCC Shoes&Bags objął w całości fundusz PFR Inwestycje FIZ, który zagwarantował sobie możliwość otrzymania dodatkowej premii, uzależnionej od wzrostu wartości akcji eObuwie.pl.

Kontrolowana przez CCC spółka wyemitowała siedmioletnie papiery o wartości 360 mln zł. Jak na razie otrzymała z nich 170 mln zł, a pozostałe 190 mln zł trafiło na rachunek escrow, z którego pieniądze zostaną zwolnione po spełnieniu warunków określonych w warunkach emisji.

CCC nie ujawnia wysokości kuponu. Oszacowanie jego wartości prawdopodobnie stanie się możliwe za pół roku (ustalono sześciomiesięczne okresy odsetkowe). Obok odsetek, fundusz PFR Inwestycje FIZ, który objął całość emisji, będzie mógł liczyć także na dodatkowe zyski.

„(…) przy wykupie obligacji przez CCC S&B, inwestor będzie uprawniony do dodatkowej płatności uzależnionej od wzrostu wartości akcji w eObuwie.pl S.A.” – napisano w komunikacie CCC.

W poprzednich miesiącach CCC zapowiadało zamiar upublicznienia eobuwia w latach 2022-2023.

Pozyskane od PFR środki CCC zamierza przeznaczyć na odkupienie 10-proc. pakietu akcji eobuwia od założyciela spółki.

W ostatnich miesiącach grupa CCC zakończyła proces refinansowania zadłużenia, w tym tego obligacyjnego. Wartym 210 mln zł papierom, które miały wygasać w czerwcu tego roku, za zgodą wierzycieli przesunięto okres spłaty o pięć lat, ale w zamian z dołożenie zabezpieczeń, jednorazową premię, czy wreszcie istotne podniesienie marży (z 1,3 do 4,5 pkt proc. ponad WIBOR).

W środę obligacje CCC0626 wyceniano są na 102 proc. nominału, co daje 4,27 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o CCC S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst