niedziela, 18 listopada 2018

Newsroom

Statima chce wejść na NewConnect

msd | 14 września 2018
Zarząd windykacyjnej spółki, który w czerwcu odłożył plany giełdowego debiutu na później, wrócił do pomysłu jej upublicznienia.

W czerwcu Statima rozwiązała umowę z PARP na dofinansowanie wejścia na giełdę. Decyzję tłumaczono między innymi „zmianą koniunktury rynkowej niesprzyjającej debiutom giełdowym”. Spółka podała wówczas, że pomimo rozwiązania umowy z PARP jej zamiarem pozostaje debiut giełdowy „w bardziej sprzyjających okolicznościach rynkowych”.

Przez trzy miesiące okoliczności bynajmniej się nie poprawiły, szczególnie w segmencie małych spółek, jednak Statima zdecydowała się wrócić do projektu. Na potrzeby wejścia na rynek NewConnect zarząd spółki zawarł umowę z doradcą prawnym.

Od listopada ubiegłego roku Statima notowana jest natomiast na Catalyst, gdzie obecnie znajdują się dwie serie jej obligacji. Papiery te wygasają w styczniu i kwietniu przyszłego roku. W ostatnich transakcjach rynek wyceniał je odpowiednio na 100 proc. i 98 proc. nominału. Przy czym płynność długu Statima pozostaje bardzo niska (ostatnią transakcję serią STA0119 zawarto w lipcu).

Więcej wiadomości o Statima S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • PCC Exol nieco poprawił wyniki

  16 listopada 2018
  Od początku zysk netto chemicznej grupy rośnie 8,2 proc. r/r do 16,4 mln zł. Gorzej wypadają jednak przepływy operacyjne, a krótkoterminowe zobowiązania wciąż pozostają na podwyższonym poziomie.
  czytaj więcej
 • Best znacznie obniżył zlewarowanie

  16 listopada 2018
  Windykacyjna grupa przeszło podwoiła poziom gotówki w III kwartale, co pozwoliło obniżyć dług netto i zażegnać ryzyko naruszenia kowenantu obligacji BST0820. Wyraźnie spadło też zadłużenie względem kapitałów, choć po części to efekt księgowego zabiegu.
  czytaj więcej
 • Ronson wypłaci 9,8 mln zł dywidendy

  14 września 2018
  Akcjonariusze deweloperskiej spółki zatwierdzili wypłatę dywidendy. Zdecydowali też o przeniesieniu siedziby spółki do Polski.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie Archicomu

  14 września 2018
  Ujemne przepływy operacyjne, wydatki inwestycyjne, zapłacone odsetki, czy wreszcie wypłata dywidendy – to wszystko czynniki, które przyczyniły się do wzrostu zadłużenia i spadku zasobów gotówkowych dewelopera w II kwartale. Jego sytuacja finansowa wciąż pozostała jednak stabilna.
  czytaj więcej

Emisje