środa, 19 września 2018

Newsroom

Statima chce wejść na NewConnect

msd | 14 września 2018
Zarząd windykacyjnej spółki, który w czerwcu odłożył plany giełdowego debiutu na później, wrócił do pomysłu jej upublicznienia.

W czerwcu Statima rozwiązała umowę z PARP na dofinansowanie wejścia na giełdę. Decyzję tłumaczono między innymi „zmianą koniunktury rynkowej niesprzyjającej debiutom giełdowym”. Spółka podała wówczas, że pomimo rozwiązania umowy z PARP jej zamiarem pozostaje debiut giełdowy „w bardziej sprzyjających okolicznościach rynkowych”.

Przez trzy miesiące okoliczności bynajmniej się nie poprawiły, szczególnie w segmencie małych spółek, jednak Statima zdecydowała się wrócić do projektu. Na potrzeby wejścia na rynek NewConnect zarząd spółki zawarł umowę z doradcą prawnym.

Od listopada ubiegłego roku Statima notowana jest natomiast na Catalyst, gdzie obecnie znajdują się dwie serie jej obligacji. Papiery te wygasają w styczniu i kwietniu przyszłego roku. W ostatnich transakcjach rynek wyceniał je odpowiednio na 100 proc. i 98 proc. nominału. Przy czym płynność długu Statima pozostaje bardzo niska (ostatnią transakcję serią STA0119 zawarto w lipcu).

Więcej wiadomości o Statima S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Dalszy spadek zasobów gotówkowych w Vivid Games

  19 września 2018
  W I półroczu saldo gotówki na rachunkach producenta gier spadło o 4,6 mln zł do 3,6 mln zł na koniec czerwca. Po raz pierwszy od ponad roku nie wystarczało to na pokrycie całości krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Niekorzystny dla MCI zwrot w sprawie JTT Computer

  19 września 2018
  Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił zaskarżony wyrok i zasądził MCI 2,2 mln zł wraz z odsetkami od skarbu państwa. Problem w tym, że spółka już kilka lat temu otrzymała z tego tyłu 46,4 mln zł.
  czytaj więcej
 • Ronson wypłaci 9,8 mln zł dywidendy

  14 września 2018
  Akcjonariusze deweloperskiej spółki zatwierdzili wypłatę dywidendy. Zdecydowali też o przeniesieniu siedziby spółki do Polski.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie Archicomu

  14 września 2018
  Ujemne przepływy operacyjne, wydatki inwestycyjne, zapłacone odsetki, czy wreszcie wypłata dywidendy – to wszystko czynniki, które przyczyniły się do wzrostu zadłużenia i spadku zasobów gotówkowych dewelopera w II kwartale. Jego sytuacja finansowa wciąż pozostała jednak stabilna.
  czytaj więcej

Emisje