czwartek, 18 lipca 2019

Newsroom

Statima chce wejść na NewConnect

msd | 14 września 2018
Zarząd windykacyjnej spółki, który w czerwcu odłożył plany giełdowego debiutu na później, wrócił do pomysłu jej upublicznienia.

W czerwcu Statima rozwiązała umowę z PARP na dofinansowanie wejścia na giełdę. Decyzję tłumaczono między innymi „zmianą koniunktury rynkowej niesprzyjającej debiutom giełdowym”. Spółka podała wówczas, że pomimo rozwiązania umowy z PARP jej zamiarem pozostaje debiut giełdowy „w bardziej sprzyjających okolicznościach rynkowych”.

Przez trzy miesiące okoliczności bynajmniej się nie poprawiły, szczególnie w segmencie małych spółek, jednak Statima zdecydowała się wrócić do projektu. Na potrzeby wejścia na rynek NewConnect zarząd spółki zawarł umowę z doradcą prawnym.

Od listopada ubiegłego roku Statima notowana jest natomiast na Catalyst, gdzie obecnie znajdują się dwie serie jej obligacji. Papiery te wygasają w styczniu i kwietniu przyszłego roku. W ostatnich transakcjach rynek wyceniał je odpowiednio na 100 proc. i 98 proc. nominału. Przy czym płynność długu Statima pozostaje bardzo niska (ostatnią transakcję serią STA0119 zawarto w lipcu).

Więcej wiadomości o Statima S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kwietniowa emisja Vantage Development trafiła na Catalyst

  17 lipca 2019
  Wrocławski deweloper wprowadził do giełdowego obrotu objęte przez 74 inwestorów 3,5-letnie niezabezpieczone papiery o wartości 45,37 mln zł.
  czytaj więcej
 • Catalyst niknie w oczach

  17 lipca 2019
  Od czterech lat systematycznie spada liczba spółek notowanych na Catalyst. Rynek wtórny daje coraz mniej możliwości dywersyfikacji obligacyjnego portfela, a o poprawę będzie trudno, ponieważ obligacje korporacyjne to coraz częściej domena inwestorów typu private debt.
  czytaj więcej
 • Ronson wypłaci 9,8 mln zł dywidendy

  14 września 2018
  Akcjonariusze deweloperskiej spółki zatwierdzili wypłatę dywidendy. Zdecydowali też o przeniesieniu siedziby spółki do Polski.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie Archicomu

  14 września 2018
  Ujemne przepływy operacyjne, wydatki inwestycyjne, zapłacone odsetki, czy wreszcie wypłata dywidendy – to wszystko czynniki, które przyczyniły się do wzrostu zadłużenia i spadku zasobów gotówkowych dewelopera w II kwartale. Jego sytuacja finansowa wciąż pozostała jednak stabilna.
  czytaj więcej

Emisje