niedziela, 16 maja 2021

Newsroom

Sun Farms przedłużyły oferowanie obligacji

msd | 28 kwietnia 2021
Deweloper farm fotowoltaicznych przesunął termin zamknięcia zapisów w wartej 4 mln zł ofercie o ponad dwa tygodnie, z 28 kwietnia do 14 maja.

W ślad za wydłużeniem okresu subskrypcji przesunięto też termin przydziału papierów. Nowy ustalono na 17 maja. 

Reszta warunków emisji pozostała natomiast zasadniczo niezmieniona. Sun Farms oferują więc dwuletni dług z terminem spłaty 28 kwietnia 2023 r. przy stałych 8 proc. odsetek rocznie, które będą wypłacane w kwartalnych okresach. Zabezpieczeniem papierów ma być natomiast wystawiony przez spółkę weksel własny, poręczenie podmiotu dominującego wobec emitenta, a także cesja z pożyczki właścicielskiej, zastaw na udziałach emitenta oraz oświadczenia spółki i jej podmiotu dominującego o poddaniu się egzekucji.

Prowadzona przez Sun Farms emisja publiczna warta jest do 4 mln zł i dojdzie do skutku, gdy inwestorzy złożą zapisy na co najmniej połowę oferowanych obligacji. Dług nie trafi do obrotu na Catalyst.

Sun Farms to zarejestrowana w grudniu 2019 r. spółka, która trudni się projektowaniem farm fotowoltaicznych, w tym między innymi wyborem lokalizacji dla nich, pozyskiwaniem niezbędnych pozwoleń, określeniem parametrów technicznych, czy w końcu udziałem w aukcjach Urzędu Regulacji Energetyki. Tak przygotowane projekty, jeszcze przed wykonaniem robót budowlano-montażowych, Sun Farms zamierzają sprzedawać. Póki co, spółka nie osiągnęła jeszcze żadnych przychodów, a jej kapitały własne przyjmują wartości ujemne. 

Szerzej swoją sytuację finansową i plany rozwoju Sun Farms przedstawiły w udzielonym Obligacje.pl wywiadzie. 

Więcej wiadomości o Sun Farms Sp. z o.o.

 • 8 słonecznych procent rocznie

  18 kwietnia 2021
  Naszą siłą jest know-how i kompetencje zespołu, którego członkowie w ramach wcześniejszych doświadczeń zawodowych odnosili sukcesy na polu komercjalizacji projektów farm PV – przekonuje Arkadiusz Kret, prezes Sun Farms Sp. z o.o., która w ramach trwającej do 28 kwietnia oferty publicznej chce uplasować obligacje o wartości do 4 mln zł.
  czytaj więcej
 • Młody deweloper farm fotowoltaicznych oferuje 8 proc.

  13 kwietnia 2021
  Zarejestrowana w grudniu 2019 r. spółka, która do końca ub.r. nie osiągnęła przychodów chce zebrać do 4 mln zł z publicznej oferty dwuletnich obligacji. Emisja ma zostać zabezpieczona poręczeniem właściciela.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje