wtorek, 21 lutego 2017

Newsroom

To był rekordowy rok na rynku obligacji

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 05 stycznia 2017
Dopisali zarówno emitenci oferujący obligacje na podstawie prospektu emisyjnego, jak i ci, którzy postawili na memorandum. A przede wszystkim dopisali inwestorzy.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów "Parkiet" 27 grudnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Październikowe emisje Murapolu debiutują na Catalyst

  21 lutego 2017
  Deweloper wprowadził do obrotu trzyletnie niezabezpieczone obligacje serii T i U, warte odpowiednio 10 oraz 5 mln zł, które zostały uplasowane między innymi w celu częściowego zrefinansowania starszych serii.
  czytaj więcej
 • FAM prawie podwoił zyski

  21 lutego 2017
  Ubiegły rok spółka działająca w segmencie cynkowym zakończyła z 24,2 mln zł zysku operacyjnego i 19,5 mln zł zysku netto. Poprawiła też przepływy operacyjne i obniżyła ogólne zadłużenie.
  czytaj więcej
 • Raport: Rekordowe wykupy na Catalyst w 2017 r.

  05 stycznia 2017
  Notowane na Catalyst firmy muszą spłacić w tym roku rekordowe 10,47 mld zł obligacyjnego zadłużenia. To trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Niemała w tym zasługa dużych emisji znajdujących się w portfelach inwestorów instytucjonalnych. Inwestorzy indywidualni mogą zaś liczyć na chwilę wytchnienia i mniej defaultów.
  czytaj więcej
 • Kolejny przedterminowy wykup obligacji Chemoservisu

  04 stycznia 2017
  Tym razem spółka spłaci przed czasem część notowanych na Catalyst papierów serii A. Wyda na ten cel 0,5 mln zł wobec aktualnej wartości emisji wynoszącej 3,53 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje