czwartek, 29 lipca 2021

Newsroom

Trzy spółki zależne CDRL chcą restrukturyzacji

msd | 12 kwietnia 2021
Wobec kolejnego zamknięcia galerii handlowych należące do grupy CDRL podmioty planują wejść na drogę uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, aby „ułożyć zasady współpracy” z właścicielami wynajmowanych lokali.

Kontrolowane przez CDRL spółki Coccordillo Concepts, Smart Investment Group oraz Drussiss zamierzają skorzystać z uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, które wprowadzono w ramach tzw. tarczy 4.0. W tym celu wszystkie trzy spółki złożą do MSiG wniosek o obwieszczenie otwarcia postępowań, a po ich publikacji w Monitorze przedstawią propozycje układowe swoim wierzycielom.

Jak wyjaśniono, zamiar uruchomienia „covidowych” postępowań restrukturyzacyjnych podyktowany jest kolejnym zamknięciem galerii handlowych, gdzie spółki z grupy CDRL prowadzą działalność. 

„Brak możliwości uzyskiwania przychodów w tak długim okresie, przy jednoczesnej konieczności ponoszenia stałych kosztów funkcjonowania, powoduje wyczerpywanie posiadanych przez te spółki zasobów finansowych, co w konsekwencji może doprowadzić w najbliższym czasie do powstania stanu niewypłacalności” – podało CDRL.

„Celem restrukturyzacji działalności tych spółek jest takie ułożenie zasad współpracy z wierzycielami, z których zdecydowaną większość stanowią podmioty wynajmujące lokale w obiektach wielkopowierzchniowych, aby możliwe było kontynuowanie rentownej działalności po zniesieniu ograniczeń w handlu prowadzonym w tych obiektach” – wskazano także.

Co do zasady, spółki CDRL będą miały cztery miesiące na wypracowanie wspólnego stanowiska z wierzycielami (przygotowanie wniosku o zatwierdzenie układu i zebranie głosów wierzycieli). 

Według CDRL, obecnie nie zachodzą przesłanki, aby kolejne spółki z grupy potrzebowały postępowań restrukturyzacyjnych.

W marcu CDRL informowało o dokonaniu 18,9 mln zł odpisów z tytułu utraty wartości środków trwałych i wartości niematerialnych, które obciążą wynik grupy za 2020 r. Pełne roczne zaudytowane sprawozdanie CDRL ma przekazać 15 kwietnia.

Na Catalyst notowana jest jedna seria wygasających w grudniu tego roku obligacji CDRL, której wartość – po skupie 80 proc. emisji – spadła do 1,7 mln zł. Papiery kwotowane są na 99/100,12 proc. nominału (bid/ask).

Więcej wiadomości o CDRL S.A.

 • Płynność bieżąca CDRL na historycznym minimum

  07 czerwca 2021
  Odzieżowa grupa zakończyła I kwartał z przewagą krótkoterminowych zobowiązań nad aktywami obrotowymi. Jej płynność gotówkowa nie odbiegała jednak od normy.
  czytaj więcej
 • CDRL z ujemnym kapitałem obrotowym netto

  15 kwietnia 2021
  Aktywa obrotowe dystrybutora odzieży dziecięcej po raz pierwszy w jego giełdowej historii przestały pokrywać krótkoterminowe zobowiązania. Z jednej strony grupa CDRL – ponownie – zwraca uwagę na niepewność kontynuacji działalności, z drugiej zaś wskazuje, że posiadane środki pieniężne i linie kredytowe powinny uchronić ją przed utratą płynności.
  czytaj więcej
 • CDRL wróciło do rentowności operacyjnej

  27 listopada 2020
  Za sprawą kosztów finansowych (spadek wartości białoruskiego rubla) grupa notuje stratę netto po III kwartałach. Ale dług netto spadł, a płynność kształtuje się w okolicach zwyczajnych dla odzieżowej spółki.
  czytaj więcej
 • CDRL nie planuje dalszego skupu obligacji

  09 października 2020
  Producent ubrań dla dzieci skupił dotychczas 7,2 mln zł z wartych 8,9 mln zł obligacji CDR1221. I na tym zamierza poprzestać.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje