czwartek, 25 kwietnia 2019

Newsroom

Unibep uchwalił program emisji obligacji do 80 mln zł

msd | 05 kwietnia 2018
Emitowane papiery dłużne będą mogły kompensować się z dwiema starszymi seriami, wartymi łącznie 60 mln zł, które notowane są na Catalyst.

Budowlana spółka nie ujawnia bliższych planów w związku z ewentualnymi emisjami. Wskazuje wyłącznie, że nowe papiery zostaną uplasowane w jednej lub kilku seriach, a oferty będą prowadzone w trybie niepublicznym.

Informacja o możliwości kompensaty nowych obligacji ze znajdującymi się na Catalyst seriami C i D, wartymi po 30 mln zł każda, najpewniej pojawia się nieprzypadkowo. Pierwszą z nich Unibep musi wykupić za niecałe dwa miesiące.

Ewentualne refinansowanie bynajmniej nie jest jedynym wyjściem Unibepu, jeśli uwzględnić, że na koniec ubiegłego roku grupa posiadała 165 mln zł środków pieniężnych, które przewyższały zadłużenie finansowe o 83,6 mln zł.

Wygasające w czerwcu obligacje UNI0618 w ostatniej transakcji wyceniano na 100 proc. nominału, aktualnie nabyć je można od ręki po 100,89 proc., co wiązałoby się jednak z ujemną rentownością. Zapadającą rok później serią UNI0719 po raz ostatni handlowano 12 miesięcy temu, a obecnie jej zakup nie jest nawet możliwy (brak ofert sprzedaży).

Więcej wiadomości o Unibep S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje