czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

Victoria Dom rusza z ofertą obligacji od poniedziałku

msd | 07 marca 2024
Deweloper ubiegać się będzie o 50 mln zł proponując inwestorom trzyletnie niezabezpieczone papiery z 5,25 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M.

Pomimo trzyletniego okresu spłaty, Victorii Dom przysługiwać będzie też opcja wcześniejszego wykupu. Z kolei wyjściowa marża może ulec zwiększeniu o 0,5 pkt proc., gdyby wskaźnik długu netto do kapitałów przekroczył 0,8x (dalszy wzrost ponad 1,0x wiązałby się z naruszeniem warunków emisji). 

Zapisy na warte do 50 mln zł obligacje ruszą w najbliższy poniedziałek, 11 marca i potrwają do 25 marca. Ofertę poprowadzi Michael/Ström, któremu sekundował będzie także DM BDM. U obu brokerów inwestorzy będą mogli składać zlecenia nabycia od 1 tys. zł, co odpowiada wartości nominalnej jednej obligacji.

Wstępny przydział nowego długu Victorii Dom papierów przewidziano na 27 marca, natomiast dzień jego emisji zaplanowano na 3 kwietnia. 

Pozyskane z emisji środki deweloper zamierza przeznaczyć na finansowanie kapitału obrotowego, aczkolwiek nie zdecydował się on na ustalenie celu emisji w ustawowym rozumieniu.

Dla Victorii Dom będzie to druga oferta w ramach obowiązującego do października publicznego programu o wartości 200 mln zł, z którego spółka wykorzystała na razie 100 mln zł (w grudniu ub.r. oferowała trzyletnie obligacje z 5,95 pkt proc. marży).

Docelowo nowe papiery dewelopera powinny trafić na Catalyst, gdzie znajduje się siedem z dziewięciu istniejących serii jego obligacji. 

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje