sobota, 15 sierpnia 2020

Newsroom

Victoria Dom złożyła do KNF prospekt dot. publicznych emisji obligacji

msd | 31 lipca 2020
Wartość programu objętego prospektem to 200 mln zł, a do pierwszej emisji w jego ramach mogłoby dojść na przełomie III i IV kwartału, wynika z komunikatu spółki.

Warszawski deweloper liczy, że z pierwszą publiczną prospektową emisją obligacji uda mu się wystartować pod koniec III lub na początku IV kwartału tego roku.

- Środki pozyskiwane ze sprzedaży papierów korporacyjnych będziemy przeznaczać na finansowanie budowy bieżących inwestycji, zakup nowych gruntów oraz zasilenie kapitału obrotowego - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii Dom, cytowany w komunikacie prasowym.

Jak podano, oferującym obligacje dewelopera będzie Michael / Ström Dom Maklerski.

- Widzimy rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań, z przeznaczeniem zarówno na własne cele mieszkaniowe oraz pod wynajem. Inwestowanie w nieruchomości jest postrzegane jako bezpieczne i rentowne lokowanie środków finansowych. Jednocześnie jest również duże zapotrzebowanie na produkty finansowe oferowane przez spółki o solidnym standingu finansowym. Potwierdzeniem może być sukces naszej ostatniej emisji obligacji przeprowadzonej na podstawie memorandum informacyjnego, która zakończyła się ze sporą nadsubskrypcją – powiedział także wiceprezes dewelopera.

Ponad tydzień temu Victoria Dom przydzieliła warte 11 mln zł trzyletnie obligacje, za które zobowiązuje się płacić stałe 6,65 proc. w skali roku. Na rynku pierwotnym popyt na papiery spółki wyniósł 14,02 mln zł.

Dla Victorii Dom będzie to już drugie postępowanie prospektowe przed KNF. W przeszłości nadzorca zatwierdził spółce dokumentację dla programu o wartości 50 mln zł, lecz ostatecznie w jego ramach nie przeprowadzono ani jednej oferty.

Na Catalyst notowane są cztery serie obligacji Victorii Dom z terminami spłaty od lutego 2021 r. do maja 2023 r. Najkrótsze papiery kwotowane są obecnie na 99,6/100,5 proc. nominału (bid/ask).

Niedawna memorandowa emisja dewelopera także powinna trafić do obrotu na Catalyst. 

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje