piątek, 26 kwietnia 2019

Newsroom

Vindexus zwiększył spłaty o 45,2 proc. r/r

msd | 29 stycznia 2019
Windykacyjna spółka zanotowała 89,8 mln zł wpływów od dłużników w 2018 r. wobec 61,9 mln zł rok wcześniej.

W samym II półroczu Vindexus zanotował 47,5 mln zł wpływów z wierzytelności wobec 42,4 mln zł pół roku wcześniej i 32,5 mln zł przed rokiem.

Pełną informację o zeszłorocznych wynikach spółka opublikuje 30 kwietnia.

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji Vindexusa, z czego jedna wygasa w tym roku. W lipcu windykatora czeka wykup papierów o wartości 6 mln zł.

Obligacjami spółki dochodzi do transakcji tylko sporadycznie, ponieważ niemal całość obu emisji znajduje się w portfelach funduszy zarządzanych przez AgioFunds TFI, które są także mniejszościowym akcjonariuszem Vindexusa.

 • Mniejsze zadłużenie Vindexusa

  22 listopada 2018
  Finansowe zadłużenie grupy windykacyjnej spadło o 5 mln zł, a dług netto stanowił 0,33 kapitału własnego na koniec III kwartału wobec 0,35x kwartał wcześniej.
  czytaj więcej
 • Słabsze wyniki Vindexusa przy rekordowych spłatach

  09 października 2018
  Wyraźny spadek zysków windykatora nie powinien przesłaniać jego wierzycielom ponad 44-proc. wzrostu spłat od dłużników i dodatnich przepływów operacyjnych, które pozwoliły obniżyć zadłużenie w I półroczu.
  czytaj więcej
 • Niższe zadłużenie GPM Vindexus

  05 czerwca 2018
  Na koniec marca dług netto windykacyjnej grupy spadł do 36 proc. kapitału własnego, wróciła do niej także część pożyczek udzielonych spółkom powiązanym osobowo.
  czytaj więcej
 • Kontrolowany wzrost zadłużenia Vindexusa

  23 maja 2018
  GPM Vindexus prowadzi politykę ostrożnego zadłużania firmy i powolnego wzrostu skali biznesu. Widoczny wzrost zadłużenia zaczyna generować wyższe koszty odsetkowe, ale zyski pozwalają na jego bezproblemową obsługę.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje