czwartek, 15 kwietnia 2021

Newsroom

Voxel przydzielił obligacje warte 5 mln zł

msd | 22 lutego 2021
Diagnostyczna spółka uplasowała w pełni emisję trzyletnich niezabezpieczonych papierów dłużnych, które trafią do obrotu na Catalyst.

Przydział nowych papierów nastąpił niedługo po wykupie serii VOX0221, także wartej 5 mln zł. 

Voxelowi do spłaty w tym roku nadal pozostają natomiast papiery VOX0721 na 30 mln zł. Zgodnie z sygnałami, jakie spółka wysyłała w sprawozdaniach finansowych, również w tym przypadku można się spodziewać próby refinansowania.

Wygasające w lipcu papiery VOX0721 kwotowane są na 100/101,49 proc. nominału (bid/ask). 

Uplasowany właśnie dług Voxela również ma trafić do obrotu na Catalyst, wówczas znane będą jego bliższe warunki (spółka na razie nie zdradziła wysokości marży).

Więcej wiadomości o Voxel S.A.

 • Voxel obniżył lewar w IV kwartale

  01 kwietnia 2021
  Sezonowo wysokie przepływy operacyjne w ostatnim kwartale 2020 r. w końcu pozwoliły diagnostycznej grupie na redukcję długu netto i poprawę wskaźników płynności. Tym ostatnim nadal jednak ciążyły obligacje do zrefinansowania w tym roku.
  czytaj więcej
 • Voxel wyemituje obligacje do 5 mln zł

  11 lutego 2021
  Tuż po spłacie wartych 5 mln zł obligacji diagnostyczna spółka poinformowała, że chce uplasować niezabezpieczone papiery dłużne serii L o trzyletnim okresie spłaty.
  czytaj więcej
 • Voxel przyjął politykę dywidendy

  11 stycznia 2021
  W latach 2021-2025 diagnostyczna spółka zamierza wypłacać akcjonariuszom do 50 proc. jednostkowego zysku netto oraz dodatkowo co najmniej po 25 proc. z istniejącego funduszu dywidendowego. Na razie na przeszkodzie stoją jednak obligacje.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia i spadek płynności Voxela

  24 listopada 2020
  Wypłata dywidendy w okresie zwiększonego zapotrzebowania na kapitał obrotowy, sporych inwestycji i nadchodzącego refinansowania obligacji w sposób oczywisty pogorszyła sytuację bilansową diagnostycznej grupy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje