sobota, 10 maja 2025

Newsroom

Warimpex zapowiada zwiększenie finansowania kapitałem własnym

msd | 23 lutego 2017
Spółka zawarła umowę sprzedaży ośmiu hoteli, co powinno wygenerować dodatkowe zyski i zwiększyć udział kapitałów własnych do 25 proc.

Umowa, która powinna zostać sfinalizowana do końca czerwca tego roku, przewiduje sprzedaż pięciu hoteli w Polsce, dwóch w Czechach i jednego w Rumunii. Wartość tych obiektów to 180 mln euro. Sprzedając osiem hoteli Warimpex pozbędzie się połowy swojego nieruchomościowego portoflio.



Zgodnie z oczekiwaniami Warimpex transakcja powinna wywrzeć pozytywny wpływ na przychody firmy szacowane na 15-20 mln euro. Transakcja sprzedaży spowoduje wzrost udziału kapitału własnego do 25 proc. – podano w komunikacie spółki.

Według ostatniego sprawozdania finansowego (III kw.) Warimpex finansował się kapitałami własnymi tylko w 7 proc. i był drugą – po Biomedzie – najbardziej zadłużoną spółką na Catalyst. 

W obrocie na Catalyst znajduje się pięć serii obligacji Warimpeksu. Tylko dwie z nich, w tym jedna w euro, notowane są na rynku dostępnym dla inwestorów detalicznych. Dotychczas papierami nie handlowano jednak ani razu. 

Więcej wiadomości o Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG

  • Warimpex uplasował nowe obligacje

    13 września 2018
    Deweloper wyemitował w ramach prywatnej oferty siedmioletnie papiery dłużne o wartości 9 mln euro.
    czytaj więcej
  • Warimpex może potrzebować więcej pracujących aktywów

    12 czerwca 2018
    W I kwartale uwidocznił się brak nieruchomości hotelowych, które sprzedano w ubiegłym roku. Deweloper zanotował więc 3 mln euro straty netto i wypracował tylko 0,2 mln euro gotówki z działalności operacyjnej.
    czytaj więcej
  • Warimpex utrzymał wysoką płynność gotówkową

    8 maja 2018
    Deweloper zakończył ubiegły rok z 22,8 mln EUR środków pieniężnych. Pokrywały one znakomitą większość krótkoterminowych zobowiązań.
    czytaj więcej
  • Warimpeksu coraz mniej

    4 grudnia 2017
    W III kwartale aktywa dewelopera wciąż się kurczyły, ale głównie o gotówkę, która trafiła na spłatę zadłużenia. Po starym Warimpeksie, którego majątek w ponad 90 proc. obciążony był zobowiązaniami, nie ma więc śladu. Plan odbudowy aktywów inwestycyjnych wskazuje jednak, że w kolejnych okresach zlewarowanie grupy może rosnąć.
    czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst