niedziela, 14 kwietnia 2024

Newsroom

WB Electronics potwierdza zamiar emisji nowego długu

msd | 04 października 2023
W związku z październikowym wykupem obligacji WBE1023 na 60 mln zł zbrojeniowa spółka zamierza uplasować kolejne papiery, jeśli tylko pozwolą jej na to warunki rynkowe.

Zamiarem WB Electronics jest emisja zmiennokuponowych niezabezpieczonych papierów o okresie spłaty do trzech lat. Szczegółowe warunki zostaną jednak ustalona podczas rozmów z inwestorami i w procesie budowania księgi popytu.

Na potrzeby uplasowania nowego długu WB Electronics zwiększyło także wartość obecnego programu emisji ze 150 do 200 mln zł.

Co prawda sam komunikat nie precyzuje wartości emisji oraz terminu jej przeprowadzenia, ale z informacji już wcześniej ujawnionych w sprawozdaniu półrocznym wynika, że spółka oczekuje pozyskania 100 mln zł w listopadzie.

„Emitent rozpoczął przygotowania do nowej emisji obligacji. Kwota emisji wyniesie 100 mln zł i przeznaczona zostanie na rolowanie zobowiązań z tytułu ww. obligacji (WBE1023 – red.) oraz finansowanie zakupu Śląskiego Centrum Naukowo Technologicznego Przemysłu Lotniczego sp. z o.o. Emisja planowana jest na listopad 2023” – informowało WB Electronics jeszcze w połowie września, przy okazji publikacji sprawozdania finansowego.

Za trzy tygodnie spółkę czeka wykup obligacji WBE1023 o wartości nominalnej 60 mln zł. W ostatniej transakcji, zawartej ponad tydzień temu, papiery wyceniano na 100,5 proc. nominału 

Więcej wiadomości o WB Electronics S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst