środa, 08 kwietnia 2020

Newsroom

Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

msd | 19 lutego 2020
Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Braster S.A.

 • Indeks Default Rate: Cisza przed burzą?

  08 kwietnia 2020
  Przez 12 ostatnich miesięcy notowane na Catalyst firmy nie spłaciły obligacji o rekordowej wartości 226,9 mln zł. Ostatnie defaulty bynajmniej nie były zaskoczeniem, ale obecna sytuacja rynkowa aż nadto sprzyja niespodziankom.
  czytaj więcej
 • Braster chce restrukturyzacji lub upadłości

  01 kwietnia 2020
  Realizuje się scenariusz, który telemedyczna spółka nakreśliła obligatariuszom w połowie marca. Jej zarząd złożył wnioski o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz ogłoszenie upadłości. Jak zapewnia, ten ostatni planuje złożyć „wyłącznie z ostrożności”.
  czytaj więcej
 • Braster stawia wierzycieli pod ścianą

  17 marca 2020
  W związku zagrożeniem epidemicznym telemedyczna spółka przesunęła termin zgromadzenia obligatariuszy wymagalnych papierów o miesiąc, jednocześnie nieco modyfikując propozycje dla wierzycieli. Daje im prosty wybór – jeśli nie zgoda na zmianę warunków emisji, to upadłość lub restrukturyzacja.
  czytaj więcej
 • Braster chce wydłużyć okres spłaty wymagalnych obligacji

  04 marca 2020
  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom prezesa, Braster chce przesunąć ostateczny termin wykupu obligacji o 28 miesięcy, wynika z projektu uchwał na zwołane właśnie zgromadzenie obligatariuszy papierów serii A, które spółka przestała obsługiwać w ostatnich dniach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje