piątek, 22 listopada 2024

Newsroom

Wierzyciele Dayli i Kerdosu chcą zmian w postępowaniu restrukturyzacyjnym

msd | 25 listopada 2016
Rada wierzycieli Dayli chce, by zarządca spółki wydzierżawił sieć drogerii, poszukał inwestora i uruchomił wyprzedaż mienia. Pierwszy zainteresowany już się zgłosił. Działania te wymuszają też zaktualizowanie planu restrukturyzacyjnego Kerdos Group, właściciela Dayli.

Nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej m.in. 56 lokalizacji, zainteresowana jest RDM Partners, spółka która od kilku miesięcy doradza Dayli w procesie restrukturyzacji. Firma należąca do Moniki Nawakowskiej, prezes giełdowego Miraculum, działać ma w imieniu własnym oraz grupy inwestorów. 

W liście intencyjnym wyrażono zainteresowanie nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej co najmniej 56 lokalizacji, tytułu prawnego do lokalu w centrali wraz z wyposażeniem oraz wszelkich innych aktywów, które są niezbędne dla zapewnienia możliwości funkcjonowania nabytego przedsiębiorstwa jako sieci sklepów detalicznych, za cenę odzwierciedlającą wartość godziwą nabywanych aktywów – podano w komunikacie.

Nim jednak miałoby dojść do nabycia biznesu Dayli RDM Partners chce zawrzeć umowę dzierżawy na co najmniej pół roku z pierwszeństwem pierwokupu. Podobną dzierżawę inwestorzy mogli obserwować w przypadku należącego do Czerwonej Torebki sklepu Merlin.pl. 

Zmiana kierunku postępowania restrukturyzacyjnego Dayli, zdaniem rady wierzycieli, ma też powodować zdezaktualizowanie się planu restrukturyzacyjnego dla Kerdosu, którego jedynym istotnym aktywem jest właśnie sieć drogerii. Tym samym wierzyciele Kerdosu zobowiązali zarządcę (obie spółki mają tego samego) do sporządzenia nowego planu. Wskazano, ze powinien on opierać się o konwersję zobowiązań na akcje. Wierzyciele chcą także by zarządca zaktywizował administratora zastawów na majątku (znakach towarowych) osób trzecich, tak aby możliwa była przynajmniej częściowa spłata zadłużenia. 

Dayli i Kerdos objęte są postępowaniem sanacyjnym. Obie spółki emitowały obligacje (Dayli jedną serię), których termin spłaty, przynajmniej w części, minął. W obrocie na Catalyst wciąż znajdują się dwie emisje Kerdosu, lecz handel nimi jest zawieszony.

We wtorek Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Kerdos 300 tys. zł kary za nieprawidłowości przy sprawozdaniach finansowych w latach poprzednich.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium