czwartek, 04 marca 2021

Newsroom

Właściciel Victorii Dom pożyczy od PFR 7 mln euro

msd | 16 lutego 2021
Victoria Dom Holding, która jest jedynym akcjonariuszem notowanej na Catalyst Victorii Dom, zawarła z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN umowę o finansowanie dłużne.

Zarządzany przez PFR TFI fundusz ma zapewnić Victorii Dom Holding 7 mln euro finansowania dłużnego na dalszy rozwój działalności deweloperskiej na rynku niemieckim, gdzie spółka realizuje obecnie dziewięć projektów.

Pozyskane finansowanie Victoria Dom Holding zamierza przeznaczyć między innymi na zakup gruntów na rynku niemieckim oraz finansowanie nowych projektów, wynika z komunikatu spółki.

- Uzyskane długoterminowe finansowanie od Funduszu Ekspansji Zagranicznej umożliwia nam dalszy dynamiczny wzrost działalności na rynku niemieckim. Jest to dla nas bardzo ważny kierunek rozwoju stanowiący doskonałe uzupełnienie naszej działalności na rynku polskim. (…) Na prowadzonych tam (w Niemczech – red.) inwestycjach możliwe jest jednocześnie osiąganie wyższych marż niż w naszym kraju” – powiedział cytowany w komunikacie Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii Dom, który sprawuje także funkcje w organach niemieckich spółek holdingu.

Victoria Dom Holding jest jedynym akcjonariuszem notowanej na Catalyst Victorii Dom. Spółka kontroluje także podmioty celowe realizujące inwestycje mieszkaniowe w Berlinie i Lipsku. 

W giełdowym obrocie znajduje się pięć serii obligacji Victorii Dom z terminami wykupu w latach 2022-2023. Uplasowane w lipcu stałokuponowe papiery VID0723 (6,65 proc.) wyceniane są na 101,45 proc. nominału, zaś seria październikowa (VID1023; WIBOR plus 6 pkt proc.) notowana jest po 100,4 proc., co daje odpowiednio 5,9 oraz 6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje