piątek, 4 lipca 2025

Newsroom

Wysoki cash flow operacyjny Pekabeksu w IV kw.

msd | 29 kwietnia 2022
Sezon rozliczeń kontraktów budowlanych pozwolił poznańskiej grupie zamknąć IV kwartał z rekordowymi 111,3 mln zł przepływów operacyjnych, co jednak wystarczyło tylko do poprawy sytuacji bilansowej w stosunku do września. Wskaźniki płynności i zadłużenia Pekabeksu pozostawały bowiem słabsze niż rok, czy dwa lata temu o tej samej porze.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament
  • Catalyst nie zawiódł od ponad dwóch i pół roku

    2 lipca 2025
    Już bez mała 11 kwartałów giełdowi emitenci obligacji korporacyjnych nienagannie spłacają swoje zadłużenie.
    czytaj więcej
  • Kiepski kwartał Pekabeksu

    30 maja 2025
    Pomimo 26-proc. wzrostu przychodów, budowlana grupa osiągnęła w I kwartale najniższy zysk operacyjny od ośmiu lat. Z powodu sezonowo ujemnych przepływów operacyjnych na 10 tygodni przed wykupem wartych 40 mln zł obligacji miała też nieco mniej gotówki.
    czytaj więcej
  • Pekabex odchudził zadłużenie

    25 kwietnia 2025
    Pomimo ubiegłorocznego spadku rentowności dwóch kluczowych segmentów działalności, wypracowana w IV kwartale gotówka pozwoliła budowlanej grupie na obniżenie długu netto do najniższego poziomu od blisko dwóch lat.
    czytaj więcej
  • Pekabex zapowiada poprawę rentowności w 2025 r.

    22 listopada 2024
    Mimo rosnących przychodów, po trzech kwartałach tego roku zysk netto notował ponad 55-proc. spadek. Tymczasem do podwyższonego zadłużenia doszło też niespełnienie jednego z bankowych kowenantów, na co kredytodawca przymknął na razie oko.
    czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst