sobota, 11 lipca 2020

Newsroom

YOLO wypuściło obligacje na 2 mln zł

msd | 30 sierpnia 2018
Firma pożyczkowa uplasowała kolejną serię dwuletnich papierów dłużnych, za które zapłaci WIBOR 3M plus 7,28 pkt proc. marży.

Warunki obligacji serii G3 nie różnią się od dwóch wcześniejszych emisji. Wszystkie one są bowiem plasowane w ramach programu do 20 mln zł, który przewiduje jednakowe parametry dla każdej z transz.

W trzech dotychczasowych ofertach w ramach istniejącego programu spółka pozyskała łącznie 6,5 mln zł.

W obrocie na Catalyst znajdują się natomiast czteroletnie papiery YOLO o wartości 8 mln zł, za które spółka płaci WIBOR 6M plus 6,19 pkt proc. marży. W ostatniej transakcji, z połowy lipca, rynek wyceniał je na 100 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o YOLO S.A.

 • YOLO pod wodą, płynność gotówkowa krytycznie niska

  25 maja 2020
  Na koniec marca firma pożyczkowa wykazała 332 tys. zł środków pieniężnych i 9,8 mln zł krótkoterminowych zobowiązań (w większości finansowych). Podjęła też działalność o wstrzymaniu udzielania dalszych pożyczek.
  czytaj więcej
 • YOLO zawiesza udzielanie pożyczek

  02 kwietnia 2020
  Wystarczył jeden dzień, żeby zapowiedzi ze sprawozdania rocznego spółki stały się faktem – w związku ze znaczącym ograniczeniem kosztów pozaodsetkowych YOLO przestaje udzielać nowych pożyczek. Do odwołania, aż wybierze jeden z dwóch wstępnie nakreślonych scenariuszy.
  czytaj więcej
 • Pierwsze ofiary wśród firm pożyczkowych

  01 kwietnia 2020
  Wstrzymanie akcji pożyczkowej, walka o utrzymanie płynności, czy nawet opóźnienia w realizacji układu z obligatariuszami – to skutki koronawirusa u giełdowych firm pożyczkowych. Na tym nie koniec, bo we wtorek późnym wieczorem prezydent podpisał specustawę o tzw. „tarczy antykryzysowej”, która znacząco zaostrza limit kosztów pozaodsetkowych.
  czytaj więcej
 • Ujemne kapitały własne YOLO i kiepskie perspektywy

  01 kwietnia 2020
  Firma pożyczkowa nie osiągnęła zaplanowanej na 2019 r. trwałej rentowności operacyjnej, musi też mierzyć się z kolejnym problemem – radykalnego cięcia kosztów pozaodsetkowych, czego skutkiem może być wstrzymanie akcji pożyczkowej.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje