poniedziałek, 26 lipca 2021

Newsroom

Założyciel Lokum Deweloper sprzedał kolejne obligacje spółki

msd | 08 kwietnia 2021
Dariusz Olczyk, główny akcjonariusz wrocławskiego dewelopera, odsprzedał warte 1,97 mln zł obligacje LKD1023 jednemu z menedżerów spółki.

Zrealizowana przez Dariusza Olczyka środowa transakcja pakietowa objęła 1970 obligacji LKD1023, które wyceniono na 100 proc. nominału (plus narosłe odsetki). Po jej zawarciu główny akcjonariusz prawdopodobnie pozbył się już wszystkich papierów Lokum Deweloper, które objął podczas październikowej emisji.

Na rynku pierwotnym Dariusz Olczyk nabył obligacje za 10,47 mln zł z emisji o całkowitej wartości 35 mln zł. Większość papierów (8,5 mln zł) sprzedał jednak w marcowych transakcjach pakietowych.

W osobnym komunikacie Lokum Deweloper poinformował, że warte 1,97 mln zł obligacje LKD1023 nabył Marek Kokot, menedżer spółki i wspólnik wielu powiązanych z nią podmiotów.

Uplasowane w październiku papiery LKD1023 trafiły na Catalyst w grudniu, ale nadal nie zawarto nimi ani jednej transakcji sesyjnej.

Miesiąc temu deweloper wyemitował natomiast 3,5-letnie papiery o wartości 100 mln zł, aby zrefinansować starszą serię, także na 100 mln zł.

Aktualnie dla żadnej z trzech notowanych na Catalyst serii obligacji wrocławskiego dewelopera nei wystawiono ani jednej oferty sprzedaży.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje