sobota, 02 marca 2024

Newsroom

Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso zredukowane o 36 proc.

msd | 05 grudnia 2023
W wartej do 15 mln zł ofercie inwestorzy zgłosili popyt na papiery dłużne windykacyjnej spółki za 23,5 mln zł.

Chęć zakupu obligacji Kredyt Inkaso wyraziło 581 osób, a ostatecznie papiery trafiły do 542 inwestorów. Pod względem frekwencji była to więc dla spółki najbardziej udana dotychczas emisja.

Podobnie jak w dwóch wcześniejszych tegorocznych emisjach, uplasowane przez windykatora papiery oprocentowane są na WIBOR 3M plus 5,5 pkt proc. marży przy czteroletnim okresie spłaty i braku zabezpieczenia. Na rynku pierwotnym obligacje proponowane były inwestorom z niewielkim dyskontem (do 1 proc. względem nominału).

Warunkowy przydział obligacji Kredyt Inkaso nastąpił jeszcze 23 listopada, a ich emisja pierwotnie miała nastąpić 28 listopada. Ze względów formalnych termin ten dwukrotnie został jednak przesunięty, kolejno na 1 i 5 grudnia.

Lada dzień wyemitowane przez spółkę obligacje trafić powinny do obrotu na Catalyst, gdzie znajduje się siedem starszych serii jej długu. Pochodzące z dwóch poprzednich tegorocznych ofert publicznych papiery KRI0427 i KRI0727 notowane są kolejno po 100,3 oraz 100,25 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

 • Kredyt Inkaso chce emitować w euro

  29 lutego 2024
  W ślad za mocno zwiększonymi inwestycjami wskaźniki zadłużenia windykatora znalazły się najwyżej od dwóch lat, co przekłada się także na rosnące koszty odsetkowe. Kredyt Inkaso myśl jednak nie tylko o cięciu obligacyjnych marż, ale także o osiągnięciu naturalnego zabezpieczenia walutowego poprzez emisję długu w euro.
  czytaj więcej
 • Styczniowa emisja Kredyt Inkaso drożeje na debiucie

  13 lutego 2024
  W pierwszych godzinach giełdowego handlu uplasowane wśród inwestorów indywidualnych obligacje KRI0228 wyceniane są pomiędzy 100,5 a 100,9 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Emisja goni emisję

  09 lutego 2024
  Dziesięć publicznych ofert obligacji przedsiębiorstw w zaledwie sześć tygodni, kilkudziesięcioprocentowe redukcje na porządku dziennym i zapowiedź utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Sytuacja na rynku detalicznych korporatów wygląda nad wyraz sprzyjająco.
  czytaj więcej
 • Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso zredukowane o 72 proc.

  07 lutego 2024
  W obliczonej do 20 mln zł ofercie inwestorzy złożyli zapisy na obligacje o łącznej wartości nominalnej 71,05 mln zł, co dla windykacyjnej spółki jest sytuacją wcześniej niespotykaną.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje