środa, 19 września 2018

Newsroom

Zapisy na obligacje Rokity zredukowane o 53,5 proc.

msd | 20 grudnia 2017
W wartej 30 mln zł publicznej ofercie obligacji chemicznej spółki inwestorzy złożyli zapisy warte 64,4 mln zł.

W trwającej od 11 do 19 grudnia emisji złożono 967 zapisów, co oznacza średnią ich wartość na poziomie 66,6 tys. zł. Ostatecznie spółka odpowiedziała na 897 zleceń kupna.

Podobnie jak w październiku, PCC Rokita oferował inwestorom stałe 5 proc. odsetek rocznie za sześcioletnie obligacje. Październikowa emisja, tyle że warta 25 mln zł, przyciągnęła 504 inwestorów, którzy zapisali się na dług o wartości 31,3 mln zł, co oznaczało wówczas 20,1 proc. stopy redukcji.

Najnowsza emisja Rokity po raz pierwszy prowadzona była przez tak szerokie grono. DM BDM, stałego oferującego dług chemicznej spółki, wspierały także BM Alior Banku, DM mBanku, DM Banku Handlowego oraz DM Banku Ochrony Środowiska. I to właśnie z rozszerzeniem grona dystrybutorów wiązać można przeszło dwukrotnie wyższe zainteresowanie emisją grudniową w stosunku do oferty z października, mimo że tym razem rynek wtórny dawał dostęp do wyższych rentowności dla starszych serii długu spółki niż dwa miesiące temu.

Wyemitowane papiery dłużne serii ED trafią do obrotu na Catalyst w styczniu. Aktualnie na GPW notowanych jest natomiast 10 starszych emisji Rokity. Najdłuższe z nich, zapadające w drugiej połowie 2023 r., wyceniane są z 5,02-5,05 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

 • PCC Rokita o wiele bardziej zadłużony

  24 sierpnia 2018
  Po wypłacie w II kwartale rekordowej dywidendy zadłużenie finansowe netto chemicznej grupy także wzrosło do rekordowego poziomu. Wyniosło 635,6 mln zł i względem wyniku EBITDA było najwyżej od prawie trzech lat.
  czytaj więcej
 • KNF zatwierdziła prospekt PCC Rokita

  25 czerwca 2018
  Chemiczna spółka dostała zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego na publiczne emisje obligacji w ramach programu o wartości 300 mln zł.
  czytaj więcej
 • Wysokie zyski grupy PCC Rokita

  17 maja 2018
  W I kwartale chemiczna grupa zwiększyła zysk netto o 89,7 proc. do 70,7 mln zł. Działalność operacyjna i inwestycyjna pochłonęły jednak łącznie 69,7 mln zł gotówki, stąd jej saldo spadło do 31,5 mln zł na koniec marca. Tymczasem 8 maja PCC Rokita wypłacił 165 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja obligacji PCC Rokita trafiła na Catalyst

  10 maja 2018
  Chemiczna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu ostatnią ofertę publiczną, którą uplasowano przy dobrze znanym z wcześniejszych emisji 5-proc. kuponie, ale przy dłuższym okresie spłaty.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje