niedziela, 18 marca 2018

Newsroom

Zapisy na obligacje Rokity zredukowane o 53,5 proc.

msd | 20 grudnia 2017
W wartej 30 mln zł publicznej ofercie obligacji chemicznej spółki inwestorzy złożyli zapisy warte 64,4 mln zł.

W trwającej od 11 do 19 grudnia emisji złożono 967 zapisów, co oznacza średnią ich wartość na poziomie 66,6 tys. zł. Ostatecznie spółka odpowiedziała na 897 zleceń kupna.

Podobnie jak w październiku, PCC Rokita oferował inwestorom stałe 5 proc. odsetek rocznie za sześcioletnie obligacje. Październikowa emisja, tyle że warta 25 mln zł, przyciągnęła 504 inwestorów, którzy zapisali się na dług o wartości 31,3 mln zł, co oznaczało wówczas 20,1 proc. stopy redukcji.

Najnowsza emisja Rokity po raz pierwszy prowadzona była przez tak szerokie grono. DM BDM, stałego oferującego dług chemicznej spółki, wspierały także BM Alior Banku, DM mBanku, DM Banku Handlowego oraz DM Banku Ochrony Środowiska. I to właśnie z rozszerzeniem grona dystrybutorów wiązać można przeszło dwukrotnie wyższe zainteresowanie emisją grudniową w stosunku do oferty z października, mimo że tym razem rynek wtórny dawał dostęp do wyższych rentowności dla starszych serii długu spółki niż dwa miesiące temu.

Wyemitowane papiery dłużne serii ED trafią do obrotu na Catalyst w styczniu. Aktualnie na GPW notowanych jest natomiast 10 starszych emisji Rokity. Najdłuższe z nich, zapadające w drugiej połowie 2023 r., wyceniane są z 5,02-5,05 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

 • Podsumowanie tygodnia: Coraz niższe wyceny WIBOR

  16 marca 2018
  Kontrakt na stopę procentową w okresie sześciu lat wycenia WIBOR w tym okresie na 2,52 proc. – o ponad 30 punktów mniej niż na początku lutego. Rynek ulega retoryce Rady Polityki Pieniężnej.
  czytaj więcej
 • Zapisy na obligacje PCC Rokita od 15 marca

  09 marca 2018
  Z publicznej oferty chemiczna spółka chce zebrać 25 mln zł proponując inwestorom stałe 5 proc. rocznie na sześć lat z opcją przedterminowego wykupu.
  czytaj więcej
 • PCC Rokita z niższymi zyskami

  09 marca 2018
  Chemiczna spółka, nie bez racji, przekonuje, że operacyjnie radzi sobie coraz lepiej, a gorsze wyniki są tylko efektem nadzwyczajnych przychodów z 2016 r. Niemniej, przy jednocześnie wyższym zadłużeniu oznacza to gorszą pozycję wyjściową do ewentualnej wypłaty dywidendy. Na szczęście nie na tyle, by obligatariusze mieli czuć większy niepokój.
  czytaj więcej
 • PCC Rokita zapowiada kolejną ofertę obligacji

  05 marca 2018
  W publicznej emisji spółka zaproponuje stałe 5 proc. odsetek w skali roku za sześcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne serii EE.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje