wtorek, 09 marca 2021

Newsroom

Giełda wykluczyła obligacje Religi z obrotu

ems | 25 lutego 2013
Brak informacji o świadczeniach dla obligatariuszy, brak tabel odsetkowych i być może także wcześniejsze uchybienia informacyjne spółki zadecydowały o jej wykluczeniu z Catalyst.

   Trudno mówić o zaskoczeniu. Polityka informacyjna Religa Development od wielu miesięcy pozostawiała wiele do życzenia i z tego powodu notowania jej obligacjami zostały zawieszone już od lipca 2012 r. (z miesięczną przerwą w październiku i kilkoma dniami listopada). 

   Religa to spółka, której nazwa była głośna na Catalyst w wakacje minionego roku. Deweloper najpierw poinformował o zawieszeniu spłaty odsetek od obligacji począwszy od lipca 2012 r., ale to nie ta informacja była przyczyną zawieszenia notowań lecz nieterminowe opublikowanie raportu rocznego za 2011 r. (spółki maja na to czas do końca czerwca). Ostatecznie raport ukazał się w październiku i notowania odwieszono, ale niedługo potem sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki i notowania ponownie zawieszono. 

   Na Catalyst notowane były trzy serie jej obligacji o wartości 5,7 mln zł. Wszystkie zabezpieczone były hipoteką i oprocentowane na 14 proc. w skali roku. Spółka nie podaje w jakiej kwocie udało się zaspokoić wierzycieli. 

Więcej wiadomości o Religa Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje