niedziela, 19 maja 2019

Newsroom

Trust opóźni się z wypłatą odsetek

ems | 03 czerwca 2013
Nie we wtorek, lecz w piątek deweloper zamierza zapłacić odsetki od dwóch z trzech notowanych na Catalyst serii obligacji.

   "Zarząd (...) powziął informację (sic!) o opóźnieniu w spłacie odsetek (...) obligacji serii A i (...) obligacji serii C" - podano w komunikacie. 

   Opóźnienie tłumaczone jest późniejszym niż zakładano wpływem środków obrotowych. Spółka zobowiązała się do zapłaty odsetek do 7 czerwca, wraz z karnymi odsetkami za zwłokę.

   Serwis Obligacje.pl w marcu tego roku - po publikacji raportu rocznego przez spółkę - zwracał uwagę na krytycznie niski wskaźnik szybkiej płynności dewelopera.

   Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji dewelopera, które rzadko są przedmiotem transakcji. Najlepsze oferty kupna wyceniały wszystkie trzy serie na 90 proc. w poniedziałek. 

Więcej wiadomości o Trust S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Gwałtowny wzrost zadłużenia grupy Benefit Systems

  17 maja 2019
  Wraz z pierwszym zastosowaniem standardu MSSF 16 dług netto dostawcy kart MultiSport wzrósł w I kwartale o 732,8 mln zł do 847,7 mln zł. Zależnie od metody kalkulacji, w grę wchodzić mogłoby nawet naruszenie warunków emisji obligacji. Warte 70 mln zł papiery jednak i tak lada moment wygasają, a w kasie grupy na koniec marca było wystarczająco dużo gotówki, aby obsłużyć wykup.
  czytaj więcej
 • Lepsza sytuacja firm windykacyjnych w 2018 roku

  17 maja 2019
  Kredyt Inkaso i Kruk zwiększyły zadłużenie, ale – o czym wiemy – Kredyt Inkaso zdołało pozyskać finansowanie refinansujące zapadający dług. Best z kolei zadłużenie ogranicza.
  czytaj więcej
 • Vedia nie spłaciła obligacji

  03 czerwca 2013
  Termin spłaty papierów o wartości 4 mln zł minął w poniedziałek. Spółka zapłaciła tylko odsetki i zobowiązała się do zapłaty odsetek karnych za zwłokę.
  czytaj więcej
 • Czterokrotny wzrost obrotów na Catalyst

  03 czerwca 2013
  W maju wartość obrotów sesyjnych na Catalyst wzrosła do 321 mln zł wobec 73,2 mln zł przed rokiem - podała Giełda w komunikacie prasowym.
  czytaj więcej

Emisje