poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

e-Kancelaria już notowana

ems | 21 lutego 2012
We wtorek na Catalyst zadebiutowały obligacje kolejnej firmy działającej na rynku wierzytelności. e-Kancelaria płaci 13 proc. odsetek w skali roku przy średniej dla branży wynoszącej 11,2 proc

   e-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa przeprowadziła kameralną emisję obligacji o wartości 1,95 mln zł. W tej sytuacji brak obrotów w pierwszych minutach jej obecności na Catalyst (do 10:30 nie zawarto żadnej transkacji) nie może dziwić. Prawdopodobnie ta seria obligacji nie będzie w ogóle cieszyła się nadmierną płynnością, ponieważ czasu do wykupu papierów zostało niewiele (mniej niż dziesięć miesięcy), a kupon jest na tyle atrakcyjny (13 proc.), że skłaniać może raczej do trzymania obligacji i cieszenia się z odsetek niż do sprzedaży.

   Większość rywali z branży płaci niższe odsetki niż e-Kancelaria. Na Catalyst obecne są obligacje Kruka, P.R.E.S.C.O, Kredyt Inkaso oraz Fast Finance i Navi Group i wszystkie mają oprocentowanie zmienne ze średnią na poziomie 11,19 proc. Ze wszystkich spółek z branży tylko Navi Group płaci odsetki wyższe niż dzisiejszy debiutant (Navi także przeprowadza kameralne emisje obligacji) - premia ponad WIBOR3M sięga w jej wypadku od 8,2 do 10 pkt proc., co daje oprocentowanie zbliżone do 15 proc.

   e-Kancelaria ubiega się o wprowadzenie do obrotu na Catalyst także kolejnej serii swoich obligacji.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje