wtorek, 16 lipca 2019

Newsroom

e-Kancelaria już notowana

ems | 21 lutego 2012
We wtorek na Catalyst zadebiutowały obligacje kolejnej firmy działającej na rynku wierzytelności. e-Kancelaria płaci 13 proc. odsetek w skali roku przy średniej dla branży wynoszącej 11,2 proc

   e-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa przeprowadziła kameralną emisję obligacji o wartości 1,95 mln zł. W tej sytuacji brak obrotów w pierwszych minutach jej obecności na Catalyst (do 10:30 nie zawarto żadnej transkacji) nie może dziwić. Prawdopodobnie ta seria obligacji nie będzie w ogóle cieszyła się nadmierną płynnością, ponieważ czasu do wykupu papierów zostało niewiele (mniej niż dziesięć miesięcy), a kupon jest na tyle atrakcyjny (13 proc.), że skłaniać może raczej do trzymania obligacji i cieszenia się z odsetek niż do sprzedaży.

   Większość rywali z branży płaci niższe odsetki niż e-Kancelaria. Na Catalyst obecne są obligacje Kruka, P.R.E.S.C.O, Kredyt Inkaso oraz Fast Finance i Navi Group i wszystkie mają oprocentowanie zmienne ze średnią na poziomie 11,19 proc. Ze wszystkich spółek z branży tylko Navi Group płaci odsetki wyższe niż dzisiejszy debiutant (Navi także przeprowadza kameralne emisje obligacji) - premia ponad WIBOR3M sięga w jej wypadku od 8,2 do 10 pkt proc., co daje oprocentowanie zbliżone do 15 proc.

   e-Kancelaria ubiega się o wprowadzenie do obrotu na Catalyst także kolejnej serii swoich obligacji.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Stagnacja spłat w Beście

  15 lipca 2019
  Windykacyjna grupa otrzymała 123,1 mln zł wpłat od dłużników w I półroczu wobec 127,3 mln zł przed rokiem. Best wciąż niechętnie inwestuje w nowe pakiety wierzytelności.
  czytaj więcej
 • 12-letnie obligacje Banku Pekao debiutują na Catalyst

  15 lipca 2019
  Za długie – jak na polskie warunki – papiery dłużne bank płaci WIBOR 6M plus 1,7 pkt proc. marży. Obligacje prawdopodobnie zostaną przedterminowo wykupione w czerwcu 2026 r., ponieważ są one długiem podporządkowanym.
  czytaj więcej
 • Pocztowy podwoił zyski

  20 lutego 2012
  Bank Pocztowy zarobił w ub.r. ok. 27 mln złotych wobec 14,4 mln zł zysku osiągniętego rok wcześniej. Teraz Pocztowy chce potroić liczbę klientów (do 3 mln) i przeprowadzić publiczną emisję
  czytaj więcej
 • Debiut obligacji GPW sukcesem

  20 lutego 2012
  W pierszym dniu notowań nowych obligacji Giełdy na Catalyst, skala transakcji sięgnęła 135 tys. papierów (z 2,45 mln wyemitowanych). Stały sie one z miejsca najpłynniejszym instrumentem.
  czytaj więcej

Emisje