sobota, 21 kwietnia 2018

Newsroom

2C Partners ma środki na piątkowy wykup

msd | 17 marca 2017
Z emisji dziewięciomiesięcznych papierów spółka pozyskała 3 mln zł. Tyle samo warte są wygasające w piątek obligacje serii G, które notowane były do niedawna na Catalyst.

Za nowy krótkoterminowy dług 2C Partners zapłaci stałe 7,5 proc. w skali roku. Obligacje zabezpieczono hipoteką na ułamkowych częściach należącej do spółki nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Stalowej, gdzie 2CP prowadzi rewitalizację kamienicy.

Tuż przed wycofaniem z obrotu wygasające w piątek obligacje 2CP0317 wyceniane były na 94,75 proc. nominału.

W lutym pisaliśmy o napiętej sytuacji płynnościowej w spółce. Wskazywaliśmy wówczas, że właściciele dwóch serii obligacji notowanych na Catalyst (teraz już jednej – 2CP0517) znajdują się jednak w nieco korzystniejszym położeniu, bo są w kolejce do spłaty przed trzema innymi, nienotowanymi seriami, także wygasającymi w tym roku.

Refinansowanie marcowego wykupu dziewięciomiesięcznym długiem nie poprawia sytuacji płynnościowej 2C Partners w sposób istotny.

Wygasające w maju obligacje 2CP0517 na 2 mln zł zyskują w piątek przed południem 0,5 pkt. proc. do 93 proc., co daje 59,4 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje