poniedziałek, 20 maja 2019

Newsroom

Capital Park złożył prospekt na 100 mln zł

ems | 15 października 2014
Deweloper planuje przeprowadzenie pierwszej publicznej emisji obligacji jeszcze w grudniu, a celem będzie pozyskanie 65 mln zł na przedterminowy wykup serii A.

Program publicznych emisji obligacji przyjęty przez radę nadzorczą Capital Park przewiduje pozyskanie tą drogą 100 mln zł. Prospekt emisyjny został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego w środę, 15 października.

- Wiele zależy od KNF i procedur, ale chcielibyśmy przeprowadzić pierwszą emisję w grudniu i pozyskać z niej 65 mln zł na przedterminowy wykup obligacji serii A - powiedział Michał Koślacz, członek zarządu Capital Park w rozmowie z redakcją Obligacje.pl.

Seria A notowana jest na Catalyst a jej oryginalny termin wykupu przypada na lipiec 2015 r. Przed wakacjami Capital Park przeprowadził emisję obligacji serii B, z której pozyskał 35 mln zł (obligacje te także są notowane na Catalyst), a środki przeznaczył na przedterminowy wykup części obligacji serii A. Według naszych informacji Capital Park przeprowadził także prywatną emisję obligacji serii C we wrześniu tego roku, z której pozyskał 20 mln zł.

- Popyt inwestorów na nasze papiery był tak duży, że postanowiliśmy przeprowadzić emisję skierowaną także do detalicznych inwestorów i umożliwić im składanie zapisów o mniejszej wartości (emisję serii B objęły instytucje finansowe, zaś w serii C minimalny zapis nie mógł być niższy niż 100 tys. zł - red.) - powiedział Michał Koślacz.

Oferującym w publicznej emisji będzie Noble Securities, który przeprowadzał też wszystkie dotychczasowe emisje obligacji Capital Park.

- Nie mamy potrzeby zwiększania finansowania dłużnego, więc 35 mln zł w ramach publicznej oferty wykorzystamy w innym terminie - powiedział nasz rozmówca.

Warunki nowej emisji nie zostaną ujawnione do dnia publikacji warunków emisji. Seria B oprocentowana jest na 5,5 pkt proc. ponad WIBOR6M, zaś seria A na 5 pkt proc. ponad WIBOR6M, ale jest ona zabezpieczona hipoteką (seria B nie jest zabezpieczona). W przypadku przedeterminowego wykupu w styczniu 2015 r. posiadacze serii A otrzymają 0,5 pkt proc. premii.

Według raportu za I półrocze Capital Park miał na koniec czerwca 168,5 mln zł w gotówce przy 111,6 mln zł zobowiązań krótkoterminowych (wskaźnik szybkiej płynności znalazł się na wysokim poiozmie 1,51). Zadłużenie finansowe netto stanowiło 49 proc. kapitału własnego.

Więcej wiadomości o Capital Park S.A.

 • Capital Park zmienił właściciela

  14 maja 2019
  W wyniku ziszczenia się wszystkich warunków zawieszających firma inwestycyjna Madison International Realty odkupiła od funduszy zarządzanych przez Patron Capital Partners 65,997 proc. akcji Capital Parku.
  czytaj więcej
 • Capital Park odrobinę zmniejszył ogólne zadłużenie

  12 kwietnia 2019
  Zmiana wskaźnika zadłużenia dewelopera była może symboliczna, ale przynajmniej w słusznym kierunku. Mocniej spadło natomiast saldo gotówki, choć jej poziom na koniec 2018 r. wciąż pozostawał odpowiedni.
  czytaj więcej
 • Capital Park zmieni właściciela

  11 marca 2019
  Fundusze zarządzane przez Patron Capital Partners zawarły warunkową umowę sprzedaży 65,997 proc. akcji dewelopera na rzecz Madison International Realty, firmy inwestycyjnej z 3,6 mld USD aktywów, która rok temu zainwestowała w biurowiec Warsaw Spire.
  czytaj więcej
 • Capital Park ma finansowanie z EBI

  27 grudnia 2018
  Należąca do dewelopera spółka ArtN otrzymała 60 mln euro kredytu od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje