poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Newsroom

Ruszyło postępowanie likwidacyjne Navi Group

msd | 12 stycznia 2015
To kolejny krok w kierunku zapowiadanego przejęcia Navi-Lex, spółki prowadzącej działalność operacyjną w grupie, oraz wcześniejszej spłaty obligacji wyemitowanych przez Navi Group.

Zawarta z Hoist Kredit AB umowa sprzedaży obejmuje wyłącznie Navi-Lex, zaś pozostałe podmioty z grupy, w tym Navi Group, zostaną zamknięte. Proces ten, jak wynika z komunikatu spółki, już się rozpoczął, ponieważ do sądu trafił wniosek o otwarcie postępowania likwidacyjnego Navi Group. Oznacza to konieczność wcześniejszej spłaty wyemitowanych przez spółkę obligacji.

- Likwidator spółki niezwłocznie po ustaleniu z KDPW procedury wcześniejszego wykupu obligacji wynikającego z prowadzonej likwidacji przedstawi szczegóły przedterminowego wykupu obligatariuszom w odrębnym komunikacie. – napisano w raporcie bieżącym Navi Group.

Wcześniejszej spłacie podlegać będą trzy serie notowanych na Catlayst obligacji o łącznej wartości 7,66 mln zł. Po ogłoszeniu w listopadzie sprzedaży Navi-Lex oraz likwidacji Navi Group notowania papierów wzrosły z 92-96 proc. w okolice nominału (99-99,5 proc.)

Więcej wiadomości o Navi Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst