sobota, 01 kwietnia 2023

Newsroom

AB wyemituje nowe obligacje

msd | 21 czerwca 2022
Dystrybutor sprzętu IT chce uplasować czteroletni niezabezpieczony dług z oprocentowaniem ustalanym w oparciu o WIBOR 6M i 2,5 pkt proc. marży.

Wartość planowanej przez AB emisji sięgnie do 40 mln zł, a przydział długu zaplanowano na 14 lipca. Docelowo papiery miałyby trafić do obrotu na GPW.

Tymczasem w miniony poniedziałek spółka wykupiła starsze papiery ABE0622 o wartości nominalnej 75 mln zł.

Na Catalyst pozostaje jedna seria obligacji AB (dwie przed asymilacją) o wartości 80 mln zł i terminie spłaty ustalonym na październik 2023 r. Spółka płaci za nie 2,5 pkt proc. ponad WIBOR 6M. Mimo upływu ponad trzech lat od emisji, papierami nadal nie handlowano.

Więcej wiadomości o AB S.A.

 • Chwilowy wzrost zadłużenia grupy AB

  09 marca 2023
  Dystrybutor sprzętu IT wypracował rekordowe 115 mln zł kwartalnego zysku EBITDA. Lecz konieczność zabezpieczenia towarów na okres sprzedażowego szczytu wymusiła na nim zwiększenie długu netto do niemal 0,5 mld zł w grudniu. Styczeń i luty miały już jednak przynieść istotne delewarowanie, przekonuje AB.
  czytaj więcej
 • AB przygotowane do zwiększonego popytu

  21 listopada 2022
  Po raz pierwszy wartość zapasów dystrybutora sprzętu IT przekroczyła 2 mld zł. Mimo wysokiego zatowarowania, utrzymał on dług w ryzach.
  czytaj więcej
 • AB nie dostrzega problemów z płatnościami od klientów

  21 września 2022
  Dystrybutor sprzętu IT zamknął ubiegły rok obrotowy z ponad 14 mld zł sprzedaży. Mimo niższego salda gotówki na koniec czerwca, utrzymywał dobrą sytuację finansową. Nie dostrzegał też problemów u swoich odbiorców.
  czytaj więcej
 • Czerwcowa emisja AB trafiła na Catalyst

  01 sierpnia 2022
  Podobnie do starszych serii długu dystrybutora sprzętu IT, debiutującymi papierom ABE0726 o wartości 30 mln zł prawdopodobnie bardzo daleko będzie do jakiejkolwiek płynności.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje