czwartek, 21 czerwca 2018

Newsroom

Admiral Boats nie wykupił kolejnych serii obligacji

msd | 31 października 2017
Spółka nie spłaciła papierów dłużnych serii L i N o łącznej wartości 2,01 mln zł, co było jedynym możliwy scenariuszem, bo w kwietniu złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Wcześniej, w sierpniu, Admiral Boats nie spłacił wartych 6 mln zł obligacji serii J, które w przeszłości uplasowano w ramach publicznej oferty bezprospektowej. O swoje w maju upomniały się też banki, po tym, jak pod koniec kwietnia spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Ogółem, jej płynnościowe problemy sięgają jeszcze 2015 r.

W lipcu sąd zabezpieczył majątek Admiral Boats poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, zawieszenie postępowań egzekucyjnych, uchylenie zajęć rachunków bankowych oraz oddalenie wniosków dłużników o zabezpieczenie majątku.

Nim jednak sąd zabezpieczył majątek spółki, zdążyła ona wydzierżawić zorganizowaną część przedsiębiorstwa składającą się z działalności produkcji łodzi. Nowym dzierżawcą, za symboliczny czynsz (62 tys. zł netto miesięcznie), jest notowana na NewConnect spółka Golab, która osobowo powiązana jest z głównym akcjonariuszem Admiral Boats.

Więcej wiadomości o Admiral Boats S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Były prezes GetBacku trafi do aresztu

  19 czerwca 2018
  Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Regionalnej w Warszawie o zastosowanie wobec Konrada K. trzymiesięcznego aresztu.
  czytaj więcej
 • Prezes GetBacku napisał list do obligatariuszy

  15 czerwca 2018
  W liście do właścicieli obligacji spółki Przemysław Dąbrowski, jej prezes, nie daje większych nadziei na odzyskanie całości zainwestowanych pieniędzy. Pisze raczej o ich „części” przypominając zarazem, że ogłoszone propozycje układowe mają na razie charakter wstępny.
  czytaj więcej
 • Bikershop wydał zastaw?

  30 października 2017
  Spółka poinformowała listownie jednego z obligatariuszy o przekazaniu składników zastawu na rzecz Polskiego Domu Maklerskiego, oferującego jej obligacje. Ten jednak zaprzecza by tak się stało.
  czytaj więcej
 • Eurocent chce zmienić formę postępowania restrukturyzacyjnego

  30 października 2017
  Po prawie czterech miesiącach od złożenia wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego firma pożyczkowa postanowiła cofnąć wniosek i złożyć nowy, tym razem o otwarcie postępowania układowego.
  czytaj więcej

Emisje