czwartek, 13 grudnia 2018

Newsroom

Admiral Boats nie wykupił kolejnych serii obligacji

msd | 31 października 2017
Spółka nie spłaciła papierów dłużnych serii L i N o łącznej wartości 2,01 mln zł, co było jedynym możliwy scenariuszem, bo w kwietniu złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Wcześniej, w sierpniu, Admiral Boats nie spłacił wartych 6 mln zł obligacji serii J, które w przeszłości uplasowano w ramach publicznej oferty bezprospektowej. O swoje w maju upomniały się też banki, po tym, jak pod koniec kwietnia spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Ogółem, jej płynnościowe problemy sięgają jeszcze 2015 r.

W lipcu sąd zabezpieczył majątek Admiral Boats poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, zawieszenie postępowań egzekucyjnych, uchylenie zajęć rachunków bankowych oraz oddalenie wniosków dłużników o zabezpieczenie majątku.

Nim jednak sąd zabezpieczył majątek spółki, zdążyła ona wydzierżawić zorganizowaną część przedsiębiorstwa składającą się z działalności produkcji łodzi. Nowym dzierżawcą, za symboliczny czynsz (62 tys. zł netto miesięcznie), jest notowana na NewConnect spółka Golab, która osobowo powiązana jest z głównym akcjonariuszem Admiral Boats.

Więcej wiadomości o Admiral Boats S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje