sobota, 25 listopada 2017

Newsroom

Admiral Boats nie wykupił kolejnych serii obligacji

msd | 31 października 2017
Spółka nie spłaciła papierów dłużnych serii L i N o łącznej wartości 2,01 mln zł, co było jedynym możliwy scenariuszem, bo w kwietniu złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Wcześniej, w sierpniu, Admiral Boats nie spłacił wartych 6 mln zł obligacji serii J, które w przeszłości uplasowano w ramach publicznej oferty bezprospektowej. O swoje w maju upomniały się też banki, po tym, jak pod koniec kwietnia spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Ogółem, jej płynnościowe problemy sięgają jeszcze 2015 r.

W lipcu sąd zabezpieczył majątek Admiral Boats poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, zawieszenie postępowań egzekucyjnych, uchylenie zajęć rachunków bankowych oraz oddalenie wniosków dłużników o zabezpieczenie majątku.

Nim jednak sąd zabezpieczył majątek spółki, zdążyła ona wydzierżawić zorganizowaną część przedsiębiorstwa składającą się z działalności produkcji łodzi. Nowym dzierżawcą, za symboliczny czynsz (62 tys. zł netto miesięcznie), jest notowana na NewConnect spółka Golab, która osobowo powiązana jest z głównym akcjonariuszem Admiral Boats.

Więcej wiadomości o Admiral Boats S.A.

 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Admiral Boats nie wykupił obligacji

  19 września 2017
  Spółka nie spłaciła wartych 6 mln zł papierów dłużnych serii J, które w marcu 2015 r. zostały uplasowane w ramach publicznej oferty memorandowej.
  czytaj więcej
 • Topnieje majątek Admiral Boats

  17 sierpnia 2017
  Kurczące się aktywa spółki zmniejszają szanse wierzycieli na wysokie zaspokojenie w postępowaniu upadłościowym. Nowy dzierżawca segmentu produkcji łodzi osiąga już pierwsze przychody, lecz Admiral Boats nie czerpie z tego korzyści, bo spółka zgodziła się na stałą, stosunkowo niewielką, opłatę dzierżawną.
  czytaj więcej
 • Sąd zabezpieczył majątek Admiral Boats

  03 sierpnia 2017
  Gdański sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego dla spółki oraz zabezpieczył jej majątek poprzez zawieszenie postępowań egzekucyjnych wobec niej.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje