niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Admiral Boats nie wykupił kolejnych serii obligacji

msd | 31 października 2017
Spółka nie spłaciła papierów dłużnych serii L i N o łącznej wartości 2,01 mln zł, co było jedynym możliwy scenariuszem, bo w kwietniu złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Wcześniej, w sierpniu, Admiral Boats nie spłacił wartych 6 mln zł obligacji serii J, które w przeszłości uplasowano w ramach publicznej oferty bezprospektowej. O swoje w maju upomniały się też banki, po tym, jak pod koniec kwietnia spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Ogółem, jej płynnościowe problemy sięgają jeszcze 2015 r.

W lipcu sąd zabezpieczył majątek Admiral Boats poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, zawieszenie postępowań egzekucyjnych, uchylenie zajęć rachunków bankowych oraz oddalenie wniosków dłużników o zabezpieczenie majątku.

Nim jednak sąd zabezpieczył majątek spółki, zdążyła ona wydzierżawić zorganizowaną część przedsiębiorstwa składającą się z działalności produkcji łodzi. Nowym dzierżawcą, za symboliczny czynsz (62 tys. zł netto miesięcznie), jest notowana na NewConnect spółka Golab, która osobowo powiązana jest z głównym akcjonariuszem Admiral Boats.

Więcej wiadomości o Admiral Boats S.A.

 • Admiral Boats chce skorzystać z pre-packu

  25 stycznia 2018
  Dziewięć miesięcy po złożeniu przez producenta łodzi wniosku o ogłoszenie upadłości do sądu złożono też wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży przedsiębiorstwa spółki w trybie przygotowanej likwidacji.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Firmy nie wykupiły obligacji na rekordowe 194,8 mln zł

  08 stycznia 2018
  Nominał niespłaconych w 2017 r. papierów korporacyjnych na Catalyst, mimo osiągnięcia najwyższego poziomu w historii, wyniósł relatywnie niskie 2,1 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. To wciąż o ponad połowę mniej od długookresowej średniej dla warszawskiego rynku. Wśród małych emisji poprawa przebiega na tyle wolno, że nadal nie wraca co piąta złotówka.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Admiral Boats nie wykupił obligacji

  19 września 2017
  Spółka nie spłaciła wartych 6 mln zł papierów dłużnych serii J, które w marcu 2015 r. zostały uplasowane w ramach publicznej oferty memorandowej.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje